Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MQ-1C rozbił się w Iraku

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 lipca 2015

Przed kilkoma dniami na południu Iraku rozbił się amerykański bezzałogowy statek latający MQ-1C Grey Eagle. Bezzałogowiec wracał do bazy po zakończeniu rutynowego lotu zwiadowczego.

Płatowiec rozbitego MQ-1C Grey Eagle pozostał w dużym stopniu nienaruszony

MQ-1C Grey Eagle (nr takt. 207) rozbił się 16 lipca w pobliżu irackiego miasta Samawa, położonego ok. 270 km na południowy wschód od Bagdadu. Bezzałogowiec wracał do bazy po zakończeniu rutynowego lotu zwiadowczego. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była awaria kanału łączności i przesyłu danych między bsl a operatorem (Awaryjny Gray Eagle, 2012-06-22; Gray Eagle nad Irakiem, 2010-11-30). 

Wskutek uderzenia o ziemię zniszczone zostało jedynie śmigło i podwozie / Zdjęcia: Steven Nabil

Wczoraj w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia rozbitego bezzałogowca. Na fotografiach widać nieuszkodzony płatowiec MQ-1C. W wyniku zderzenia z ziemią zniszczone zostały jedynie śmigło i podwozie. 

Rozbity bezzałogowiec należał do US Army. MQ-1C latał najprawdopodobniej w 160th Special Operations Aviation Regiment Night Stalkers. Od co najmniej roku formacja ta wykonuje operacje lotnicze nad Irakiem i Syrią, wspierając działania lotnictwa wielonarodowej koalicji bombardującej pozycje islamistów i transportuje żołnierzy wojsk specjalnych w rejon działań bojowych (Raptory nad Irakiem i Syrią, 2015-07-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.