Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strykery wciąż bez APS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 lutego 2020

Należące do amerykańskiego Departamentu Obrony Biuro Dyrektora ds. testów operacyjnych i oceny opublikowało roczny raport podsumowujący programy modernizacyjne sił zbrojnych. Znalazła się tam m.in. informacja o problemach z wyposażeniem kto Stryker w systemy ochrony aktywnej (APS).

Początkowo dla Strykerów został wybrany APS Iron Curtain opracowany przez amerykańską spółkę Artis / Zdjęcie: Artis

Program dotyczący pozyskania APS dla US Army pojawił się w roku fiskalnym 2017. W ramach programu Pentagon zamierza wyposażyć w dodatkową ochronę czołgi M1 Abrams, bwp M2 Bradley i kto Stryker.

Wstępnie dla kto wybrano system Iron Curtain, który testowano w FY18. Zaś w grudniu 2018 roku do testów włączono dwa alternatywne rozwiązania izraelskie: Trophy i Iron Fist. Testy trwały do kwietnia 2019. Nie zakończyły się pozytywnie. Według oceny US Army wszystkie trzy propozycje nie spełniały wymagań związanych z zamontowaniem w kto. Decydenci podkreślili zarówno niewystarczające parametry jak i wątpliwą dojrzałość technologiczną systemów.

Pomimo problemów US Army nie rezygnuje z pozyskania APS dla Strykerów. Systemy mają zostać nabyte w przyszłości, by zwiększyć przeżywalność pojazdów na polu walki, szczególnie w konfrontacji z głowicami kumulacyjnymi ppk i pocisków wystrzeliwanych z granatników (Wsparcie techniczne Strykerów, 2019-02-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.