Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbudowa zakładów w Barrow-in-Furness

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 14 marca 2014

Londyn zdecydował się na przeznaczenie znacznych środków finansowych na remont i rozbudowę zakładów stoczniowych BAE Systems w Barrow-in-Furness. Prace rozpoczną się już w kwietniu.

Rysunek: BAE Systems

Wartość prac remontowo-modernizacyjnych zakładów w Barrow-in-Furness wyniesie co najmniej 300 mln GBP (1,5 mld zł). Prace potrwają do 2022, a zatrudnienie znajdzie dzięki nim 850 osób. Celem działań jest przygotowanie lokalizacji do budowy nowych strategicznych okrętów podwodnych dla Royal Navy, zastępujących OP typu Vanguard (350 mln GBP na strategiczne OP, 2012-10-29). W przeszłości BAE Systems otrzymało już zlecenie na przygotowanie zaplecza surowcowego niezbędnego do ich wytwarzania (Baza materiałowa dla Successorów, 2013-12-17).

Wspomniane na wstepie prace będą koncentrować się m.in. na rozbudowie obecnych lub budowie nowych magazynów oraz przebudowie kadłubowni i przystosowaniu zakładów do użytkowania nowoczesnych urządzeń montażowych. Ich terminowe zakończenie ma duże znaczenie dla planowego wprowadzania do służby nowych strategicznych OP, z których pierwszy powinien znaleźć się w linii w 2028.  

Informacja o zleceniu prac remontowo-modernizacyjnych w Barrow-in-Furness została ujawniona podczas rozpoczęcia budowy (oficjalnego cięcia blach) ostatniego z wielozadaniowych OP typu Astute (Testy HMS Astute na Bahamach, 2013-05-14). Zgodnie decyzją Londynu, BAE Systems zostało zobowiązane do wsparcia technicznego jednostek tego typu, za sumę 23 mln GBP (117,1 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.