Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbudowa zakładów w Barrow-in-Furness

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 14 marca 2014

Londyn zdecydował się na przeznaczenie znacznych środków finansowych na remont i rozbudowę zakładów stoczniowych BAE Systems w Barrow-in-Furness. Prace rozpoczną się już w kwietniu.

Rysunek: BAE Systems

Wartość prac remontowo-modernizacyjnych zakładów w Barrow-in-Furness wyniesie co najmniej 300 mln GBP (1,5 mld zł). Prace potrwają do 2022, a zatrudnienie znajdzie dzięki nim 850 osób. Celem działań jest przygotowanie lokalizacji do budowy nowych strategicznych okrętów podwodnych dla Royal Navy, zastępujących OP typu Vanguard (350 mln GBP na strategiczne OP, 2012-10-29). W przeszłości BAE Systems otrzymało już zlecenie na przygotowanie zaplecza surowcowego niezbędnego do ich wytwarzania (Baza materiałowa dla Successorów, 2013-12-17).

Wspomniane na wstepie prace będą koncentrować się m.in. na rozbudowie obecnych lub budowie nowych magazynów oraz przebudowie kadłubowni i przystosowaniu zakładów do użytkowania nowoczesnych urządzeń montażowych. Ich terminowe zakończenie ma duże znaczenie dla planowego wprowadzania do służby nowych strategicznych OP, z których pierwszy powinien znaleźć się w linii w 2028.  

Informacja o zleceniu prac remontowo-modernizacyjnych w Barrow-in-Furness została ujawniona podczas rozpoczęcia budowy (oficjalnego cięcia blach) ostatniego z wielozadaniowych OP typu Astute (Testy HMS Astute na Bahamach, 2013-05-14). Zgodnie decyzją Londynu, BAE Systems zostało zobowiązane do wsparcia technicznego jednostek tego typu, za sumę 23 mln GBP (117,1 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.