Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze zanurzenie HMS Audacious

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 stycznia 2018

Atomowy okręt podwodny HMS Audacious wykonał pierwsze pełne zanurzenie.

HMS Audacious zaliczył pierwsze, pełne zanurzenie w basenie portowym stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness / Zdjęcie: BAE Systems

Wyważenie okrętu i zanurzenie przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w basenie portowym w Devonshire Dock, w Barrow-in-Furness. Przedsięwzięcie zajęło dwa dni. W próbie, razem z załogą HMS Audacious (S122), typu Astute i dowódcą okrętu, komandorem Scottem Bowerem, uczestniczyli także pracownicy producenta jednostki, BAE Systems.

Operacja, podczas której HMS Audacious po raz pierwszy całkowicie zanurzył się pod wodą, umożliwiła przetestowanie wielu systemów pokładowych. Udowodniła również bezpieczeństwo działania i stateczność 7400-tonowego i 97-metrowego okrętu podwodnego.

HMS Audacious został ochrzczony pod koniec 2016 (Chrzest HMS Audacious, 2016-12-19). Okręt zwodowano wiosną 2017 (Wodowanie HMS Audacious, 2017-05-02). W br. jednostka ma opuścić zakłady BAE Systems w Barrow-in-Furness i rozpocząć pierwsze testy morskie.

Obecnie w służbie pod brytyjską banderą znajdują się trzy OP typu Astute, HMS Astute (S119, HMS Astute wraca do służby, 2017-07-31), HMS Ambush (S120, HMS Ambush w Clyde, 2016-08-09) i HMS Artful (S121, HMS Artful w linii, 2016-03-19). Pozostałe okręty, HMS Anson (S123, Zlecenie na kolejny Astute, 2015-11-20), HMS Agamemnon (S124, Kontrakt na HMS Agamemnon , 2017-04-20) i HMS Ajax (S125) znajdują się w różnych stadiach budowy na terenie stoczni Barrow. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.