Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dofinansowanie budowy Successorów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 października 2016

Rząd Wielkiej Brytanii przyzna dodatkowe środki na realizację programu budowy nowych strategicznych okrętów podwodnych typu Successor.

Rząd Wielkiej Brytanii przekaże kolejne 1,3 mld GBP na realizację programu budowy 4 nowych strategicznych OP / Rysunek: BAE Systems

Ministerstwo obrony W. Brytanii przekaże kolejne 1,3 mld GBP (6,3 mld zł) na realizację programu Successor. Fundusze przyznane przez rząd w Londynie pozwolą na sfinansowanie wstępnych prac produkcyjnych, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Umożliwią również zabezpieczenie bazy materiałowej i kontynuację przebudowy obiektów stoczniowych w Barrow-in-Furness, w których produkowane będą OP (Rozbudowa stoczni w Barrow, 2015-12-11).

- Ta dodatkowa inwestycja finansowa brytyjskiego ministerstwa obrony jest wyrazem zaufania dla naszych zdolności do zbudowania zaawansowanych technologicznie okrętów podwodnych – powiedział Tony Johns, Dyrektor Zarządzający Działu Okrętów Podwodnych BAE Systems.

Program Successor zakłada budowę 4 nowych strategicznych okrętów podwodnych o napędzie atomowym, które zastąpią w linii obecnie eksploatowane jednostki typu Vanguard (Dodatkowe środki na rozwój Successorów, 2016-02-09). Pierwsze okręty wejdą do służby w latach 2030.

- Brytyjskie okręty podwodne przenoszące pociski balistyczne są ostateczną gwarancją bezpieczeństwa naszego narodu – używamy ich na co dzień, aby odstraszyć najbardziej ekstremalne zagrożenia. Nie wiemy z jakimi nowymi niebezpieczeństwami możemy zmierzyć się w latach 2030., 2040. i 2050., więc działamy tak, aby już teraz zastąpić starsze okręty podwodne – powiedział Minister Obrony Michael Fallon.

W prace nad projektem Successorów zaangażowane są m.in. BAE Systems, Babcock Marine i Rolls-Royce. Przedsiębiorstwa te są też odpowiedzialne za opracowanie i wdrożenie efektywnego systemu produkcji nowych okrętów. Obecnie przy realizacji programu Successor zatrudnionych jest ponad 2600 osób, w tym 1800 w BAE Systems. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.