Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelanie Sea Venom / ANL

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 09 marca 2020

Koncern MBDA przeprowadził 20 lutego 2020 pierwsze próbne strzelanie kierowanego przeciwokrętowego pocisku rakietowego Sea Venom / Anti-Navire Léger (ANL). Przedsięwzięcie zorganizowane na morskim poligonie francuskiej agencji uzbrojenia (DGA) w Ile Du Levant.

Sea Venom / ANL został zaprojektowany do zwalczania nieprzyjacielskich okrętów znajdujących się pośród cywilnych jednostek pływających, nawet na zatłoczonych wodach przybrzeżnych / Zdjęcie: MBDA

Pocisk wystrzelony ze śmigłowca Dauphin, lecącego na wysokości zbliżonej do minimalnego pułapu odpalenia, bardzo szybko osiągnął oczekiwaną bardzo małą wysokość przelotową. Podczas końcowego etapu lotu załoga wiropłata wykorzystała przesyłany przez łącze informacyjne obraz z kamery termowizyjnej, zamontowanej w głowicy pocisku, do ręcznego skorygowania punktu celowania. Następnie Sea Venom/ANL podążał w kierunku wyznaczonego punktu aż do chwili, gdy uderzył w cel z bardzo wysoką precyzją.

Najnowszy test bazował na doświadczeniach z dwóch poprzednich prób. Potwierdziły one skuteczność działania pocisku Sea Venom / ANL w obu trybach: przechwycenia celu po odpaleniu (LOAL) i przechwycenia celu przed odpaleniem (LOBL). Ponadto zweryfikowały poprawność trajektorii lotu na małej wysokości i autonomicznego naprowadzania na cel z wykorzystaniem obrazów rejestrowanych przez kamerę termowizyjną, wyposażoną w niechłodzoną matrycę.

Royal Navy zamierza uzbroić w Sea Venom / ANL śmigłowce AW159 Wildcat, zastępując nimi pociski Sea Skua. We francuskiej Marine Nationale nosicielami tego oręża będą śmigłowce H160M Guépard. Sea Venom / ANL został zaprojektowany z myślą o skutecznym i bezpiecznym zwalczaniu nieprzyjacielskich okrętów znajdujących się pośród cywilnych jednostek pływających, nawet na zatłoczonych wodach przybrzeżnych. Będzie mógł zwalczać różne cele, od małych, szybko poruszających się łodzi, aż po większe jednostki – znajdujące się na morzu lub w porcie. Sea Venom / ANL będzie również przydatny do zwalczania celów przybrzeżnych na lądzie (Próby uzbrojenia Wildcata, 2020-03-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.