Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LMM dla Royal Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 lipca 2019

Personel Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej W. Brytanii) przeprowadził próbne strzelania pocisków LMM (Lightweight Multirole Missile) Martlet przeciwko celom nawodnym – szybkim łodziom motorowym. W trakcie próby z wyrzutni zamontowanej na pokładzie fregaty rakietowej HMS Sutherland wystrzelono 4 pociski (Powrót HMS Sutherland, 2018-08-17).

Odpalenie LMM z wyrzutni zamontowanej na łożu 30-mm działa fregaty rakietowej HMS Sutherland / Zdjęcie: Royal Navy

Jeden z pocisków posłużył do sprawdzenia, jak odpalenie wpływa na strukturę łoża 30-mm działa, na którym zamontowano wyrzutnię i całego okrętu. Trzy pozostałe wyposażono w urządzenia telemetryczne. Wojsko nie podało, czy któryś z Martletów trafił w cel.

Martlet został pierwotnie zaprojektowany do jako uzbrojenie dla śmigłowców AW159 Wildcat. Niedawno pocisk, w wersji przeciwlotniczej, przetestowali żołnierze Royal Marines (Royal Marines testują LMM, 2019-07-05).

Dotychczas do zwalczania małych jednostek pływających i samolotów i śmigłowców używano km, karabinów napędowych, czy działek automatycznych. Jednak niedawne ataki na statki handlowe i okręty, dokonywane za pomocą załogowych i bezzałogowych statków powietrznych i łodzi, pokazały, że konieczne jest wyposażenie jednostek Royal Navy w nową, znacznie skuteczniejszą broń, która pozwoli zwalczać je na dalszym dystansie (zasięg Martleta to ok. 5 km).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.