Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AW159 Wildcat na HMS Queen Elizabeth

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 12 września 2018

Śmigłowiec morski AW159 Wildcat po raz pierwszy wylądował na pokładzie lotniskowca HMS Queen Elizabeth. Przyszły okręt flagowy Royal Navy znajduje się obecnie w Mayport na Florydzie.

Śmigłowiec morski AW159 Wildcat podczas lądowania na pokładzie lotniskowca HMS Queen Elizabeth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Lądowanie śmigłowca AW159 Wildcat na pokładzie lotniskowca HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, stanowiło element przygotowań do testów operacji lotniczych z pokładu okrętu. W próbach uczestniczyć będą statki powietrzne Fleet Air Arm (lotnictwa królewskiej marynarki wojennej Wielkiej Brytanii) i Korpusu Piechoty Morskiej USA (USCM), w tym wielozadaniowe samoloty bojowe F-35B Ligthning II w wersji skróconego startu i pionowego lądowania (Brytyjczycy w Patuxent River, 2018-08-27).

Pierwsze operacje lotnicze dwóch, specjalnie zmodyfikowanych, F-35B z pokładu HMS Queen Elizabeth zaplanowano na ostatni tydzień września. Ogółem wykonanych ma zostać ok. 500 startów i lądowań.

HMS Queen Elizabeth dotarł do Mayport w ubiegłym tygodniu po kilkutygodniowej przeprawie przez Ocean Atlantycki. W pierwszym w historii transatlantyckim rejsie nowemu lotniskowcowi Royal Navy towarzyszyła fregata rakietowa HMS Monmouth (F235), typu 23, która odgrywała rolę okrętu eskortującego (Powrót HMS Monmouth, 2017-12-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.