Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Macedonia Północna w NATO

Strategia i polityka, 18 marca 2020

Senat Hiszpanii podczas sesji plenarnej w dniu 17 marca ratyfikował protokół przystąpienia Macedonii Północnej do NATO, kończąc w ten sposób procedurę przyjmowania bałkańskiego narodu jako 30. państwa członkowskiego Sojuszu.

/ Zdjęcie: NATO

Hiszpańska izba wyższa została zamknięta na tydzień z powodu pandemii COVID-19, tak więc przystąpienie Macedonii Północnej do NATO było jedynym punktem obrad, zgodnie z decyzją polityczną, aby nie marnować dodatkowego czasu na formalne przyjęcie tego kraju do Sojuszu.

Po raz pierwszy w historii Hiszpania wykorzystała elektroniczny system głosowania za pośrednictwem sieci komputerowej. Senatorowie głosowali ze swoich domów podczas wideokonferencji. Za przyjęciem Macedonii Północnej do NATO głosowało 259 z 264 senatorów. Natychmiast po zakończeniu głosowania król Filip VI podpisał odpowiednie dokumenty.

Decyzja Hiszpanii kończy procedurę wstępowania Macedonii Północnej do NATO, zainicjowaną 6 lutego 2019, gdy stali przedstawiciele państw członkowskich podpisali protokół w tej sprawie. Po ratyfikacji protokołu przystąpienia przez Senat i jego podpisaniu przez króla Hiszpanii dokument ratyfikacyjny powinien zostać złożony w Departamencie Stanu, przesłany przez Waszyngton do Kwatery Głównej NATO w Brukseli, a następnie Macedonia Północna zostanie oficjalnie zaproszona do złożenia własnego dokumentu.

Ceremonia z okazji przyjęcia Macedonii Północnej do NATO ma się odbyć na początku kwietnia, choć nie przewiduje się żadnych hucznych obchodów i zgromadzeń ze względu na sytuację na świecie (Macedonia Pn. coraz bliżej NATO, 2020-02-17).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.