Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prognozowane straty linii lotniczych

Lotnictwo cywilne, 25 marca 2020

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) przewiduje, że pandemia koronawirusa koronawirusa SARS-CoV-2 zmniejszy w 2020 przychody linii lotniczych z operacji pasażerskich o 252 mld USD – ponad dwukrotnie więcej niż przewidywał wcześniejszy najgorszy scenariusz.

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jest to równoznaczne z 44-% spadkiem przychodów z przewozu pasażerów w porównaniu z 2019 i wynika z 38-% zmniejszenia globalnego ruchu lotniczego mierzonego rok do roku i malejącej rentowności linii lotniczych. Dyrektor generalny IATA Alexandre de Juniac opisał pandemię Covid-19 jako najgłębszy kryzys, przed jakim kiedykolwiek stanęło lotnictwo pasażerskie.

Potrzeba, aby rządy szybko przyznały [przewoźnikom] pomoc finansową – stwierdzi de Juniac. W przeciwnym razie prawie połowa linii lotniczych zniknie w nadchodzących tygodniach – dodał szef IATA.

Na początku marca IATA szacowała, że spadek przychodów linii lotniczych z powodu pandemii zamknie się sumą 63-113 mld USD. Jednak ze względu narzuconych przez rządy poszczególnych państw ograniczeń w ruchu lotniczym towarzystwa na całym świecie ponoszą coraz większe straty (Dłuższa przerwa w rejsach PLL LOT , 2020-03-25, Wizz Air zamyka bazy w Polsce, 2020-03-24, Grupa Lufthansa uziemiona , 2020-03-19, Iran Air zawieszają loty do Europy, 2020-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.