Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja Warriorów coraz bliżej

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 kwietnia 2020

Lockheed Martin UK opublikował informację o prowadzeniu negocjacji z Ministerstwem Obrony Wielkiej Brytanii w sprawie realizacji programu Warrior Capability Sustainment Programme (WCSP). Pozwoli on na wydłużenie eksploatacji brytyjskich bwp do 2040.

Szacowana wartość kontraktu na modernizację Warriorów to 800 mln GBP / Zdjęcie: Lockheed Martin 

Program WCSP obejmuje głęboką modernizację Warriorów i zwiększenie ich zdolności bojowych. Zapoczątkowany został w 2011. Wówczas na wykonawcę prac wybrano amerykański koncern. W ramach WCSP zmodernizowanych zostanie co najmniej 265 pojazdów.

Modernizacja pozwoli zniwelować największe bolączki Warriora, szczególnie siłę ognia. Wymianie ulegnie wieża. Zastosowany zostanie system wieżowy opracowany pierwotnie dla bwr Ajax, uzbrojony w 40-mm armatę automatyczną CT40 zasilaną amunicją teleskopową i sprzężony z nią 7,62-mm km L94A1 (Brytyjczycy odbierają Ajaxy, 2019-01-23). Integralną częścią wyposażenia wieży jest zaawansowany system kierowania ogniem i, co najważniejsze, układ stabilizacji. Używane od lat 1980. Warriory nie doczekały się bowiem układu stabilizacji w ciągu ponad 30-letniej eksploatacji.

Zwiększona zostanie także przeżywalność. Pojazdy zostaną przystosowane do montażu modułowego opancerzenia i siedzisk redukujących skutki wybuchu min i fugasów. Ponadto znacznej poprawie ulegnie funkcjonalność i świadomość sytuacyjna załogi. Modernizowane Warriory będą wyposażane w systemy diagnostyczne i zarządzania, wyświetlacze dla członków załogi, systemy łączności i sensory optoelektroniczne (DSEI 2019: Zmodernizowany Warrior, 2019-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.