Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie techniczne Scout SV

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 lipca 2015

Nowe brytyjskie wozy bojowe Scout SV będą produkowane w Walii.

General Dynamics UK uruchomi w Walii wytwórnię nowych brytyjskich wozów bojowych rodziny Scout SV. Przynajmniej do połowy następnej dekady producent będzie także odpowiadał za wsparcie techniczne pojazdów / Zdjęcie: General Dynamics UK

General Dynamics UK uruchomi w walijskim Merthyr Tydfil montownię wozów bojowych rodziny Scout SV (Specialist Vehicle). Wytwórnia zajmie się produkcją, testowaniem i dostawą pojazdów do jednostek British Army. Przeniesienie montażu Scout SV do południowej Walii pozwoli na utworzenie 250 nowych miejsc pracy.

Zgoda na przeniesienie do Walii montowni Scout SV zbiegła się w czasie z decyzją rządu w Londynie o przedłużeniu o kolejne 5 lat kontraktu na wsparcie posprzedażne pojazdów. Premier David Cameron zapowiedział dziś, że General Dynamics UK aż do 2024 będzie odpowiedzialne za przeglądy i remonty, a także wykonywanie doraźnych napraw nowych brytyjskich wozów bojowych.

W najbliższych latach British Army wprowadzi do służby 589 wozów bojowych rodziny Scout SV, opartych na projekcie ASCOD 2 od General Dynamics Santa Bárbara Sistemas. Londyn zapłaci za nie 3,5 mld GBP (13,1 mld zł). Pojazdy będą napędzane silnikami MTU 8V 199 TE21 o mocy 600 kW (Silniki RR dla Scout SV, 2015-05-28). Część z nich zostanie wyposażona w wieże z 40-mm armatami napędowymi (Wieże dla Scout SV, 2014-10-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.