Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne Scout SV

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 lipca 2015

Nowe brytyjskie wozy bojowe Scout SV będą produkowane w Walii.

General Dynamics UK uruchomi w Walii wytwórnię nowych brytyjskich wozów bojowych rodziny Scout SV. Przynajmniej do połowy następnej dekady producent będzie także odpowiadał za wsparcie techniczne pojazdów / Zdjęcie: General Dynamics UK

General Dynamics UK uruchomi w walijskim Merthyr Tydfil montownię wozów bojowych rodziny Scout SV (Specialist Vehicle). Wytwórnia zajmie się produkcją, testowaniem i dostawą pojazdów do jednostek British Army. Przeniesienie montażu Scout SV do południowej Walii pozwoli na utworzenie 250 nowych miejsc pracy.

Zgoda na przeniesienie do Walii montowni Scout SV zbiegła się w czasie z decyzją rządu w Londynie o przedłużeniu o kolejne 5 lat kontraktu na wsparcie posprzedażne pojazdów. Premier David Cameron zapowiedział dziś, że General Dynamics UK aż do 2024 będzie odpowiedzialne za przeglądy i remonty, a także wykonywanie doraźnych napraw nowych brytyjskich wozów bojowych.

W najbliższych latach British Army wprowadzi do służby 589 wozów bojowych rodziny Scout SV, opartych na projekcie ASCOD 2 od General Dynamics Santa Bárbara Sistemas. Londyn zapłaci za nie 3,5 mld GBP (13,1 mld zł). Pojazdy będą napędzane silnikami MTU 8V 199 TE21 o mocy 600 kW (Silniki RR dla Scout SV, 2015-05-28). Część z nich zostanie wyposażona w wieże z 40-mm armatami napędowymi (Wieże dla Scout SV, 2014-10-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.