Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelania APKWS z wyrzutni naziemnej

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 02 czerwca 2020

Na poligonie Yuma personel US Army i US Navy (wojsk lądowych i marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki), we współpracy z BAE Systems i Arnold Defence przeprowadził pierwsze strzelania pocisków kierowanych laserowo APKWS, wystrzeliwanych z wyrzutni naziemnej FLETCHER.

APKWS odpalony z wyrzutni FLETCHER / Zdjęcie: BAE Systems

Zespół wykorzystał koncepcję opracowaną przez Arnold Defence specjalnie dla pojazdów. Zaprojektowaliśmy FLETCHER specjalnie jako wyrzutnię naziemną dla precyzyjnych kierowanych pocisków rakietowych kalibru 70 mm. Wystrzeliwane z FLETCHER pociski APKWS umożliwiają użytkownikom zwalczanie celów nie tylko ze statków powietrznych. Przewidujemy, że w przyszłości FLETCHER będzie montowany na wszystkich nosicielach, od ciężarówek i pojazdów gąsienicowych aż po okręty – powiedział Jim Hager, prezes i dyrektor generalny Arnold Defense (Pierwsza sprzedaż Fletchera, 2019-04-09).

Wystrzeliwane z wyrzutni naziemnej APKWS mogłyby zapewnić żołnierzom w pojazdach i spieszonym zdolność ataku celów nieopancerzonych i lekko opancerzonych z różnych typów nosicieli. Niewielkie gabaryty, masa i zapotrzebowanie mocy APKWS wystrzeliwanych z wyrzutni naziemnej sprawiają, że można je odpalać z lekkich i niestandardowych pojazdów taktycznych, zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia i wyrzutni stacjonarnych, co daje wojsku zdolności precyzyjnego uderzenia spoza zasięgu środków obrony przeciwnika oraz zwalczania celów na większym dystansie niż zasięg broni strzeleckiej i bez potrzeby wsparcia lotniczego (APKWS dla US Navy, 2019-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra