Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dodatkowe Bushmastery dla Jamajki

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 czerwca 2020

Siły Zbrojne Jamajki powiększą flotę pojazdów opancerzonych Bushmaster. Za kwotę ponad 7 mln euro zamówionych zostało 6 pojazdów. O podpisanej umowie poinformował producent Bushmasterów – Thales Australia.

Liczba Bushmasterów w siłach zbrojnych Jamajki wzrośnie do 18 / Zdjęcie: Thales

Obecnie Jamajka użytkuje 12 Bushmasterów, które trafiły do sił zbrojnych w 2015. Nowo zamówione pojazdy będą dostarczone w wariancie opancerzonego transportera piechoty (3) i opancerzonego ambulansu (3). Zostaną również wyposażone w pomocniczą jednostkę zasilającą (APU).

Pojazdy wzmocnią potencjał Jamaican Constabulary Force (JCF) ściśle współpracujących z policją. Zadaniem JCF jest zwalczanie zorganizowanej przestępczości narkotykowej, która poważnie dotyka kraje Ameryki Łacińskiej.

Bushmaster to wielozadaniowy pojazd opancerzony o masie maksymalnej 15,4 t, z czego 4 t to ładunek użyteczny. W wariancie transportera kabina mieści do 10 żołnierzy. Są oni chronieni przed ostrzałem z broni małokalibrowej i wybuchami min i fugasów. Ochrona może być wzmacniana dzięki dodatkowym pakietom opancerzenia. Pojazd jest oferowany w wariancie transportera piechoty, ambulansu, dowodzenia, wsparcia, transportera systemów uzbrojenia i pojazdu przeciwminowego (Jamajskie Bushmastery w służbie, 2016-01-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.