Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia zamawia dodatkowe Bushmastery

Wojska lądowe, 01 lipca 2015

Holenderskie siły zbrojne otrzymają dodatkowe samochody terenowe Bushmaster 4x4. Pojazdy zostaną wyprodukowane i dostarczone przez Thales Australia.

Thales Australia dostarczy w ciągu roku tuzin samochodów terenowych Bushmaster 4x4 dla Holandii. Wartość kontraktu nie została podana do publicznej wiadomości. Wozy otrzymają dodatkowe panele opancerzenia, zsmu i zestawy łączności SOTAS / Zdjęcie: MO Holandii

Australijski producent dostarczy Holendrom 12 dodatkowych samochodów terenowych Bushmaster 4x4. Pojazdy powstaną w montowni Thales Australia w Bendigo na terenie stanu Wiktoria. Wozy trafią do Europy w połowie 2016. Wartość porozumienia nie została podana do publicznej wiadomości. Podobne zamówienia złożyły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy siły zbrojne Indonezji, Jamajki i Japonii (Kolejny nabywca Bushmasterów, 2014-04-14, Cztery Bushmastery dla Japonii, 2014-04-08, Jamajka zamawia Bushmastery, 2013-12-04).

Zamówione przed kilkoma dniami Bushmastery zostaną wyposażone w dodatkowe panele opancerzenia, zdalnie sterowane moduły uzbrojenia (zsmu) i zestawy łączności Thales SOTAS. Część pojazdów może zostać wysłana w przyszłości na jedną z zagranicznych misji wojskowych, w których udział biorą holenderscy żołnierze –MINUSMA w Mali, Inherent Resolve na Bliskim Wschodzie i Resolute Support w Afganistanie (Holandia przedłuża misje zagraniczne, 2015-06-23).

Pierwsze holenderskie Bushmastery zamówiono w 2006. Holendrzy kupili wówczas 25 wozów w ramach pilnej potrzeby operacyjnej. Samochody, pochodzące z zapasów magazynowych wojsk lądowych Australii, wysłano do Afganistanu na użytek kontyngentu ISAF. W następnych latach Holendrzy kupowali kolejne wozy, które zasilały park samochodowy Koninklijke Landmacht (królewskich wojsk lądowych Holandii) lub zastępowały pojazdy zniszczone w walkach (Kolejne Bushmastery dla Holandii, 2009-08-20, Dodatkowe Bushmastery dla Holendrów, 2007-11-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.