Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci KC-390 dla FAB

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 30 czerwca 2020

Wczoraj, 29 czerwca, w zakładach Embraera w Gavião Peixoto, przedstawiciele Força Aérea Brasileira (FAB, wojsk lotniczych Brazylii), odebrali trzeci wielozadaniowy średni samolot transportowy KC-390 Millennium. Jego użytkownikiem będzie 1° Grupo de Transporte de Tropa (1º GTT, 1. Grupa Lotnictwa Transportowego) z bazy Anápolis. Podobnie jak dwa poprzednie KC-390 dostarczone FAB, także ten samolot jest przystosowany do podawania paliwa innym statkom powietrznym podczas lotu.

Trzeci KC-390, podobnie jak dwa poprzednie samoloty tego typu, wejdzie w skład 1º GTT FAB / Zdjęcie: Embraer

Odebranie trzeciego samolotu KC-390 Millennium jest dla FAB ogromną satysfakcją, ponieważ będzie on wspierał misje już wykonywane przez pozostałe dwa samoloty tego typu, w tym transport materiałów i wyposażenia do zwalczania i zapobiegania pandemii SARS-CoV-2, w ramach operacji koordynowanej przez Ministerstwo Obrony – powiedział dowódca FAB, gen. broni Antonio Carlos Moretti Bermudez.

Od końca marca do połowy czerwca br. para należących do FAB KC-390 Millennium przewiozła w swoich ładowniach m.in. karetkę pogotowia, , ponad 130 tys. par rękawiczek chirurgicznych, 17 tys. masek N95, 4080 par okularów, 14 600 jednostek żelu alkoholowego i 8800 fartuchów, a także sprzęt do wyposażenia szpitali (Próby zrzutu ładunków z KC-390 zakończone, 2019-12-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra