Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Napęd elektryczny dla Bradleya

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 lipca 2020

Należące do US Army Rapid Capabilities and Critical Technologies Office przyznało kontrakt na integrację napędu elektrycznego z bojowym wozem piechoty M2 Bradley. Wartość umowy to 32 mln USD.

Prace związane z integracją napędu elektrycznego z bwp M2 Bradley rozpoczną się jeszcze latem br. / Ilustracja: BAE Systems 

Prace zostaną przeprowadzone przez BAE Systems we współpracy z QinetiQ. Bwp Bradley stanie się platformą testową dla elektrycznego napędu Hybrid Electric Drive (HED) w ramach programu Combat Vehicle Power and Energy architecture and mobility capabilities.

Montaż HED zapewni pojazdom w przyszłości możliwość sterowania drive-by-wire. Wiąże się to z osiągnięciem pewnego stopnia autonomiczności wozów. Po niewielkich modyfikacjach HED może zostać dostosowany do zamontowania w bwp Bradley, transporterach opancerzonych AMPV, armatohaubicach samobieżnych M109A7, czy też w artyleryjskich zestawach rakietowych MLRS.

Zastosowanie hybrydowego napędu elektrycznego to element rozwoju amerykańskich pojazdów lądowych. Doświadczenia zdobyte w ramach prac wpłyną na zwiększenie wydajności pojazdów i możliwości zaopatrywania w energię elektryczną. Pozwoli to osiągnąć wyższą mobilność pojazdów przy jednoczesnym zastosowaniu technologii przyszłości (Wymagania na następcę M2 Bradley, 2020-07-18, Kolejne Bradleye do modernizacji, 2020-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra