Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skeldar bierze udział w Atalancie

Marynarka wojenna, 13 listopada 2013

Bezzałogowy śmigłowiec Skeldar wykonał już pierwsze loty z pokładu hiszpańskiego okrętu wojennego biorącego udział w unijnej antypirackiej operacji Atalanta.

Użycie Skeldara w ramach operacji Atalanta stanowi kulminacyjny etap prób bezzałogowca realizowanych przez Hiszpanów. Ewentualne pozytywne doświadczenia z powyższych działań mogą przełożyć się bezpośrednio na ostateczną decyzję o zakupie szwedzkich bezzałogowców / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Skeldar stacjonuje na pokładzie biorącego udział w Atalancie okrętu patrolowego Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii) typu Meteoro, BAM Meteoro (P 41) (Meteoro idzie w kierunku Rogu Afryki, 2013-07-17). Użycie bezzałogowca w ramach wielonarodowej antypirackiej operacji stanowi kolejny etap prób konstrukcji, przed jej wprowadzeniem do służby w hiszpańskich siłach zbrojnych.

Specjalnie w celu włączenia Skeldara do działań antypirackich, Armada Española wypożyczyła jeden bezzałogowiec od jego producenta, szwedzkiego Saaba. W przeszłości najprawdopodobniej ten sam egzemplarz brał udział w kompleksowych próbach realizowanych w pobliżu Wysp Kanaryjskich z pokładu innego z patrolowców typu Meteoro, BAM Relámpago (P 43) (Hiszpania testuje Skeldara, 2013-09-09).

Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami zaczęły pojawiać się informacje, potwierdzone z czasem przez zainteresowane strony, o wyborze Skeldara jako bezzałogowego śmigłowca stacjonującego na okrętach Armada Española (Hiszpania kupuje Skeldary, 2013-07-05, Saab potwierdza sprzedaż Skeldarów, 2013-07-11). Według nieoficjalnych informacji, szwedzka konstrukcja miała pozostawić w pobitym polu m.in. Camcopter S-100 austriackiego Schiebela.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.