Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kilka szczegółów egipskiej transakcji

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 16 marca 2015

Francja ujawniła nieco więcej szczegółów dotyczących sprzedaży uzbrojenia do Egiptu.

Szefowie Dassault spodziewają się zdobycia w br. kolejnego kontraktu eksportowego. W takim przypadku tempo produkcji Rafale może wzrosnąć z obecnego, wynoszącego 11 samolotów rocznie, do ponad 30 / Zdjęcie: Dassault

Samoloty wielozadaniowe Rafale, które odbierze Egipt zostaną pozbawione zdolności przenoszenia pocisków ASMPA z głowicą nuklearną (24 Rafale i fregata FREMM dla Egiptu, 2015-02-08). Wybudowane zostaną także elementy wyposażenia łączności, kompatybilne ze standardami NATO. Oprócz tego samoloty przeznaczone dla Egiptu nie będą różnić się od Rafale przeznaczonych dla sił zbrojnych Francji.

Wprowadzenie w/w modyfikacji jest kluczowym problemem, determinującym dostawy francuskich samolotów dla rządu w Kairze. Według miejscowych mediów, Egipt odbierze w br. pierwszą partię, liczącą 3 Rafale. Kolejne 3 trafią nad Nil w grudniu br. lub w styczniu 2016. Cena egipskich Rafale będzie zbliżona do tej, jaką płaci Francja – twierdzi szef Dassault Aviation, Eric Trapier.

Wiadomo też, że przekazana Egipcjanom fregata typu FREMM, Normandie, będzie miała opisy urządzeń i instalacji w języku arabskim (Normandie dla Egiptu, 2015-02-14). Okręt nie będzie przystosowany do przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących MCdN. Pierwsza rata płatności za 24 Rafale i fregatę, z pakietem uzbrojenia i wsparcia logistycznego, wpłynęła na konto Francuzów w ubiegłym tygodniu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.