Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwie oferty na bułgarski KTO

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 października 2020

Ministerstwo Obrony Bułgarii poinformowało o dopuszczeniu dwóch oferentów do udziału w kolejnym etapie programu pozyskania nowych kołowych transporterów opancerzonych dla sił zbrojnych. Zakwalifikowane zostały oferty General Dynamics i Patrii. Odrzucono zaś propozycje ARTEC GmbH i Nextera.

/ Zdjęcie: Patria

W następnym etapie postępowania międzyresortowa grupa robocza oceni koszty obydwu ofert. Przeprowadzone zostaną także próby poligonowe oferowanych pojazdów. Sprawdzone w nich zostaną deklarowane przez producentów parametry, zgodność z wymaganiami taktyczno-technicznymi pod względem mobilności i siły ognia, a także systemy łączności i wymiany informacji. Po testach przeprowadzone zostaną szczegółowe negocjacje, po których nastąpi wybór zwycięskiej oferty.

Patria oferuje Bułgarii najnowszy transporter AMV XP z systemem wieżowym MT30 Mk2 (na zdjęciu), natomiast General Dynamics oferuje transporter MOWAG Piranha V z wieżą Samson RCWS. Łącznie Bułgaria zamierza nabyć 150 transporterów (90 kołowych bwp i 60 w wariantach specjalistycznych). Taka konfiguracja zamówienia ma pozwolić na przezbrojenie jednej brygady wojsk lądowych. Nowe transportery zastąpią w bułgarskiej armii przestarzałe BTR-60 i ich modyfikacje.

Jak jednak donoszą bułgarskie media, całe przedsięwzięcie stoi pod znakiem zapytania. Powodem mają być wysokie koszty. Wartość obu ofert, według doniesień, ma przekraczać 1,46 mld lewa. Natomiast na realizację programu przeznaczono pierwotnie 1,02 mld lewa. Jeżeli resortowi obrony nie uda się uzyskać dodatkowych środków projekt może zostać opóźniony lub anulowany. Na potwierdzenie tych informacji należy jednak poczekać. Już teraz program opóźniony jest o co najmniej rok (Zapytania ofertowe na bułgarskie KTO, 2019-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.