Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe termowizory dla Marderów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 października 2020

Bundeswehra ogłosiła zainteresowanie zakupem nowych celowników termowizyjnych dla bwp Marder. Zamówione mają zostać 244 urządzenia za kwotę około 27 mln euro. Zgodę na zakup wyraził już komitet budżetowy Bundestagu.

Jeżeli najnowsze bwp SPz Puma nie osiągną zdolności bojowej w odpowiednim czasie, doposażone Mardery wejdą w skład sojuszniczych sił bardzo wysokiej gotowości w 2023 / Zdjęcie: Bundeswehra

Zamówienie, poza 244 celownikami termowizyjnymi, obejmie wyposażenie dodatkowe, które zostanie zintegrowane z bwp i części zamienne. Powodem wymiany termowizorów ma być kończący się zapas części zamiennych do urządzeń termowizyjnych poprzednich generacji, które są używane w Marderach.

Przewiduje się, że wszystkie bwp zostaną doposażone do czerwca 2023. Montowane w Marderach termowizory nie będą nowością w Bundeswehrze. Ich wariant jest już używany w zdalnie sterowanych modułach uzbrojenia Waffenstation 200 i w wozach rozpoznawczych Fennek znajdujących się w uzbrojeniu Bundeswehry (Modernizacja Marderów 1A5, 2020-01-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.