Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Części zamienne dla SPz Puma

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 stycznia 2020

Rheinmetall zawarł z Federalnym Urzędem ds. Sprzętu, Technologii Informatycznych i Wsparcia Technicznego Bundeswehry (BAAINBw) umowę o wartości 54 mln euro na dostawy części zamiennych i narzędzi do obsługi SPz Puma.

W tym roku mają zakończyć się dostawy pierwszej partii 350 bwp Puma do Bundeswehry / Zdjęcie: MO Niemiec

Pierwsze dostawy zamówionych części zostaną zrealizowane w połowie bieżącego roku. Zaś pierwsza płatność za części w wysokości 10 mln euro została zaksięgowana jeszcze w 2019. Płatności będą realizowane do 2022. W tym samym roku mają też zostać zakończone dostawy wyposażenia. Realizacja zamówienia pozwoli na utrzymanie sprawności technicznej najnowszych obecnie wozów bojowych w Europie.

Przewiduje się, że dostarczane obecnie bwp Puma do 2030 zastąpią wszystkie bwp Marder 1. Pomimo tego zaplanowana jest modernizacja starszych pojazdów, by podtrzymać ich zdolność bojową. Co więcej, Bundeswehra planuje modernizację 41 Pum dostosowując je do działania w tzw. szpicy NATO. Pokazuje to ewolucyjne i kompleksowe podejście naszego zachodniego sąsiada w kwestii wyposażenia sił zbrojnych (Kolejne Spike dla Heer, 2019-11-18, Bundeswehra chce modernizować nowe Pumy, 2019-07-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra