Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DV SUPERAV LAND oferowany Katarowi

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 października 2020

Włoski koncern Iveco wykorzystał pobyt przedstawicieli sił zbrojnych Kataru na poligonie w Torre Veneri do zaprezentowania kołowego transportera opancerzonego (kto) DV SUPERAV LAND. Katarczycy przybyli do Włoch na wspólne ćwiczenia. Przy ich okazji mogli zobaczyć nowy pojazd.

Kołowy transporter opancerzony DV SUPERAV LAND prezentowany przedstawicielom sił zbrojnych Kataru na poligonie w Torre Veneri / Zdjęcia: Iveco

DV SUPERAV LAND ma niewiele wspólnego z pływającym kto 8x8 SUPERAV, który został wybrany w przetargu na ACV (Amphibious Combat Vehicle) dla US Marine Corps (BAE Systems wygrywa w programie ACV, 2018-06-20). Pojazd jest przygotowywany dla włoskich wojsk lądowych. Może być uzbrojony w dowolne systemy wskazane przez klienta.

Według dostępnych informacji, w DV SUPERAV LAND nie uwzględniono możliwości pływania. Pozostaje to w sprzeczności z dotychczasowymi doniesieniami o zainteresowaniu transporterem pływającym, czyli wersją SUPERAV / ACV. Miałyby one stanowić wyposażenie desantowca dostarczanego Katarowi przez Fincantieri.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.