Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

A380 jako mini frachtowiec

Lotnictwo cywilne, 13 listopada 2020

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, zaczęły wykorzystywać swoje samoloty Airbus A380 w wybranych operacjach czarterowych do przewozu pilnie potrzebnych ładunków. Pierwszy mini frachtowiec przetransportował materiały medyczne między Seulem a Amsterdamem przez Dubaj.

Emirates SkyCargo wprowadziłi loty czarterowe mini frachtowcem – Airbusem A380 / Zdjęcie: Emirates SkyCargo

Współpracując z zespołami inżynierów i ds. operacji lotniczych Emirates zoptymalizowały ładowność Airbusa A380, aby bezpiecznie przetransportować pod pokładem samolotu około 50 t ładunku podczas jednego lotu. Emirates SkyCargo wprowadziły operacje cargo realizowane przez A380 w odpowiedzi na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na ładunki lotnicze wymagane do pilnego transportu towarów krytycznych, w tym środków medycznych do walki z SARS-CoV-2 w miejscach, które doświadczają drugiej fali pandemii.

Emirates SkyCargo pracują nad dalszą optymalizacją przepustowości swoich Airbusów A380 za pomocą takich środków jak załadunek cargo na fotelach pasażerskich i zwiększenie liczby specjalnych lotów cargo w listopadzie.

Od początku pandemii SARS-CoV-2 Emirates SkyCargo kontynuują wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu ładunków zgodnie z szybko zmieniającymi się warunkami rynkowymi (Emirates pomogą w dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19, 2020-10-23). Frachtowy dział Emirates oferuje różnorodne opcje pojemności ładunkowej i połączeń, aby jak najlepiej dopasować się do wymagań klientów. Do obsługi lotów towarowych Emirates SkyCargo używają Boeingów 777F i Boeingów 777-300ER (w tym 14 z wybudowanymi fotelami klasy ekonomicznej w celu zwiększenia pojemności ładunkowej).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.