Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Martinair przygotowują się do dystrybucji szczepionek

Lotnictwo cywilne, 17 listopada 2020

Należące do Grupy Air France KLM towarzystwo Air France KLM Martinair Cargo, które specjalizuje się we frachcie lotniczym jest w trakcie przygotowań do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko SARS-CoV-2, nad którą obecnie pracują Pfizer wraz z BioNTech. Pod względem skali transport szczepionek będzie bezprecedensową operacją logistyczną. Wstępnie prognozuje się, że do dystrybucji na całym świecie trafi łącznie około 15 mld szczepionek, a transport dużej ich części będzie wymagał specjalnych warunków (Emirates pomogą w dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19, 2020-10-23).

Od wybuchu pandemii SARS-CoV-2 w marcu 2020 Air France KLM Martinair Cargo jest aktywnie zaangażowane regularne dostawy leków, sprzętu medycznego, środków ochrony indywidualnej oraz innych materiałów dla służby zdrowia. W ostatnich miesiącach spółka zrealizowała ok. 6000 lotów towarowych / Zdjęcie: Air France KLM

Nową szczepionkę należy przechowywać w stanie głębokiego zamrożenia, w temperaturze –70℃.  (Inne szczepionki wymagają przechowywania w stałej temperaturze od 2℃ do 8℃). Oznacza to, że rozwiązania logistyczne będą miały zasadnicze znaczenie w zapewnieniu skutecznego i jakościowego łańcucha dystrybucji szczepionek.

Air France KLM Martinair Cargo ma wieloletnie doświadczenie w transporcie leków w kontrolowanej temperaturze i jako pierwsza grupa lotnicza otrzymała prestiżowy certyfikat CEIV uprawniający do przewozu farmaceutycznego, nadawany przez IATA. Dystrybucja szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 stanowi szczególne wyzwanie pod względem skali, specjalistycznych wymagań dotyczących transportu jak i bezpieczeństwa. Aby dobrze przygotować się do tego przedsięwzięcia, cztery miesiące temu powołaliśmy specjalny zespół koordynacyjny ds. nowych szczepionek,  w którego skład wchodzą przedstawiciele odpowiednich działów Air France KLM Martinair Cargo. W ramach realizowanego planu działań przygotowawczych,  uruchomiliśmy już specjalny klimatyzowany magazyn o kubaturze 1118 m3, który powstał w bazie Schiphol Pharma w Amsterdamie. Również tam trwa budowa dodatkowej chłodni o pojemności  2061 m3 – powiedział starszy wiceprezes Air France KLM Martinair Cargo ds. sprzedaży i dystrybucji Gert Jan Roelands.

Natomiast w bazie Charles de Gaulle Pharma w Paryżu dobiega końca budowa podobnej strefy magazynowej z kontrolowaną temperaturą. Do transportu szczepionek zastosujemy zaawansowane pasywne rozwiązania chłodnicze, które będą stanowić uzupełnienie szerokiej gamy specjalistycznych aktywnych kontenerów z monitorowaną temperaturą. Ponadto proces transportu będzie objęty szczegółowym nadzorem z możliwością natychmiastowej interwencji – dodał Gert Jan Roelands.

Wierzymy, że współpraca i koordynacja pracy dedykowanych zespołów są ważnym elementem czekającej nas globalnej dystrybucji szczepionek. Nawiązaliśmy już relacje z wieloma podmiotami w łańcuchu logistycznym, w tym ze spedytorami, spółkami przewozowymi, dostawcami kontenerów, lotniskami, przedsiębiorstwami farmaceutycznymi oraz władzami i instytucjami z sektora opieki zdrowotnej. Wierzymy, że ścisła współpraca między wszystkimi zaangażowanymi podmiotami zagwarantuje pomyślną realizację tego logistycznego wyzwania. W ostatnich tygodniach udało nam się pomyślnie przetransportować pierwsze szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Uważam, że Air France KLM Martinair Cargo jest gotowe do dystrybucji szczepionki do Holandii, Francji i innych krajów na całym świecie – skomentował wiceprezes Air France-KLM Cargo Adriaan den Heijer.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.