Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Biometria wg Grupy Lufthansa

Lotnictwo cywilne, 23 listopada 2020

Sojusz Star Alliance zakończył rozwój interoperacyjnej platformy identyfikacji biometrycznej, która znacząco poprawi komfort podróżowania dla klientów programu lojalnościowego należących do niego linii lotniczych. Platforma Star Alliance Biometrics rozwija wizję linii lotniczych należących do sojuszu Star Alliance, polegającą na zapewnieniu klientom bezproblemowej podróży, jednocześnie wzmacniając ofertę lojalnościową. Linie lotnicze Grupy Lufthansa, Lufthansa (członek-założyciel Star Alliance) i Swiss będą pierwszymi przewoźnikami, którzy od listopada będą stosować Star Alliance Biometrics dla wybranych lotów. Specjalna infrastruktura, zainstalowana na lotniskach we Frankfurcie i w Monachium, przyniesie korzyści operacyjne pasażerom w obu lokalizacjach (Ponad 1000 lotów cargo Swiss , 2020-11-13).

Lufthansa i Swiss będą pierwszymi przewoźnikami, którzy od listopada będą stosować Star Alliance Biometrics dla wybranych lotów / Zdjęcie: Grupa Lufthansa

Członkowie programu lojalnościowego Miles & More Lufthansy i SWISS, którzy zdecydują się na biometrię, będą mogli bezdotykowo przejść przez bramki bezpieczeństwa i wejść na pokład samolotu, co w czasach pandemii SARS-CoV-2 jest istotnym aspektem bezpieczeństwa podróży. Zgodnie z wymogiem noszenia maseczek na lotnisku, nie jest konieczne zdejmowanie maseczki na potrzeby identyfikacji biometrycznej. Proces identyfikacji działa również w przypadku pasażerów noszących maseczki (Testy dla pasażerów Lufthansy, 2020-11-09).

Usługa Star Alliance Biometrics oparta jest na oprogramowaniu platformy do zarządzania biometrią i tożsamością NEC I:Delight. Bezpieczna usługa jest dostępna bezpłatnie dla klientów programu Miles & More, którzy wyrazili zgodę na udostępnianie podczas podróży swoich danych biometrycznych wybranym przez siebie podmiotom.

Klienci Miles & More mają możliwość zarejestrowania się w systemie Star Alliance Biometrics, dostępnym poprzez link w aplikacji Lufthansa. Rejestrujący się do programu proszeni są o zrobienie sobie zdjęcia, zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą paszportu oraz wybranie linii lotniczych i lotnisk, na których chcą skorzystać z usługi.

W programie wystarczy zarejestrować się tylko raz, a następnie można wielokrotnie korzystać ze swoich danych biometrycznych w biometrycznych punktach kontaktowych, na każdym z lotnisk uczestniczących w programie podczas podróży liniami lotniczymi należącymi do Star Alliance, które wdrożyły technologię biometryczną Star Alliance Biometrics. Dane osobowe, takie jak zdjęcie i inne dane identyfikacyjne, są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane na platformie. System został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych z wykorzystaniem najnowszej technologii rozpoznawania twarzy. Przechowywanie danych osobowych jest ograniczone do minimum, program nie przechowuje np.: nazwisk klientów.

Jeffrey Goh, prezes Star Alliance, stwierdził: Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że Lufthansa, będąca członkiem-założycielem sojuszu, jest pierwszą linią lotniczą, która wdroży rozwiązanie Star Alliance Biometrics na lotniskach we Frankfurcie i w Monachium. Jest to rozwiązanie zorientowane na klienta, które umacnia nasze referencje w zakresie innowacyjności, w szczególności w zakresie możliwości obsługi wielu linii lotniczych i wielu lotnisk. Rozwiązanie to zapewnia klientom bezproblemową podróż, ale jest również osiągnięciem, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie bardziej bezdotykowego i bezpieczniejszego podróżowania. Star Alliance Biometrics jest kluczową częścią naszej strategii, aby stać się najbardziej zaawansowanym cyfrowo globalnym sojuszem linii lotniczych.

Christina Foerster, członek zarządu ds. klientów, IT i odpowiedzialności korporacyjnej, dodała: Temat biometrii stanie się w przyszłości coraz ważniejszy podczas podróży. Dużym plusem, zwłaszcza w czasie pandemii, są bezdotykowe procesy realizowane na lotnisku. W Grupie Lufthansa technologia i rozwiązania biometryczne będą w coraz większym stopniu zapewniać uproszczone i bardziej wydajne procesy na lotniskach, a tym samym znacząco poprawią komfort podróżowania naszych pasażerów. Bardzo się cieszę, że dzięki systemowi Star Alliance Biometrics na lotniskach we Frankfurcie i w Monachium od listopada będziemy mogli zaoferować zainteresowanym osobom, które często podróżują, biometryczny dostęp do punktów kontroli bezpieczeństwa i wejście na pokład za pośrednictwem funkcji rozpoznawania twarzy. To dla nas ważny i przełomowy moment.

Optymalizacja procesów podróży dla pasażerów na lotnisku we Frankfurcie jest naszym głównym priorytetem, a procesy biometryczne oferują naszym klientom wiele korzyści. Star Alliance Biometrics tworzy bardziej wydajną i – co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach – bezdotykową podróż, która oferuje większe bezpieczeństwo, a także większy komfort i krótszy czas oczekiwania. Jesteśmy dumni, że wraz z naszymi najważniejszymi klientami Star Alliance i Lufthansy jesteśmy jednym z pierwszych lotnisk na świecie, które oferuje tę pionierską technologię kontroli kart pokładowych i bramek w Terminalu 1 – Strefa A. W najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy stopniowo poszerzać naszą ofertę również o nowe punkty technologiczne, takie jak odprawa bagażowa – podkreślił dr Pierre Dominique Prümm, członek zarządu ds. lotnictwa i infrastruktury Fraport AG.

Biometria oferuje nam możliwość dalszego przyspieszenia i uproszczenia procesów na lotnisku w Monachium z korzyścią dla podróżnych. Zwiększa to nie tylko komfort pasażerów, ale także - dzięki procesowi bezdotykowemu - standardy higieny i ochrony zdrowia. W ten sposób po raz kolejny spełniamy naszą obietnicę jakości, jako jedyne pięciogwiazdkowe lotnisko w Europie – powiedział Jost Lammers, prezes lotniska w Monachium.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.