Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Ansat dla Republiki Serbskiej

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 24 listopada 2020

Holding Wiertalioty Rossii przekazał pierwszy śmigłowiec Ansat klientowi z Europy. Jego użytkownikiem będzie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Serbskiej (jednej z dwóch części składowych Bośni i Hercegowiny).

Dwa kolejne Ansaty, w wariancie przystosowanym do wykonywania operacji specjalnych, zostaną przekazane MSW Republiki Serbskiej w 2021 i 2022 / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

To pierwszy wiropłat przekazany w ramach kontraktu, opiewającego na trzy Ansaty. W jego kabinie jest miejsce do przewożenia poszkodowanego oraz dwa fotele dla lekarzy / ratowników. W skład wyposażenia śmigłowca wchodzi respirator, urządzenie do zdalnego monitorowania czynności serca w czasie rzeczywistym, nosze oraz sprzęt do przewozu pacjentów w różnym stanie. Alternatywnie w śmigłowcu można zabudować 5 foteli pasażerskich, które pozwalają na przewóz 7 pasażerów w kabinie. Ansat jest również wyposażony w aktywny system tłumienia drgań.

Ta dostawa świadczy o konkurencyjności Ansata na rynku europejskim i widzimy perspektywy na nowe zamówienia. Jestem pewien, że europejscy operatorzy docenią korzystny koszt eksploatacji śmigłowca, jego wszechstronność i niezawodność. Dwa kolejne Ansaty zostaną przekazane MSW Republiki Serbskiej w 2021 i 2022. Zostaną one dodatkowo wyposażone w reflektory, liny do szybkiego desantowania, wciągarkę i zawiesie zewnętrzne – powiedział dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij.

W ramach umowy w centrum szkolenia lotniczego zakładu śmigłowców w Kazaniu przeszkolono 3 techników i 2 pilotów klienta. Program obejmował szkolenie z zakresu projektowania i obsługi płatowca, zespołu napędowego i instalacji pokładowych śmigłowca Ansat dla techników, natomiast piloci przeszli szkolenie teoretyczne, loty w nowym symulatorze Ansata i szkolenie praktyczne. W przyszłości planowane jest dalsze szkolenie personelu lotniczego i technicznego MSW Republiki Serbskiej w Kazaniu w miarę dostarczania śmigłowców – w ciągu najbliższych 2 lat zostanie przeszkolonych kolejnych 4 pilotów i 6 techników (Ansat coraz doskonalszy, 2020-09-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.