Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Redback z Iron Fist i Spike LR2

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 marca 2021

Hanwha Defense ujawniła informację o integracji kolejnych izraelskich systemów z bwp Redback. Pojazd ten jest oferowany Australii w programie Land 400 Phase 3 na następcę transporterów M113AS4.

Hanwha Defense w australijskim przetargu ściśle współpracuje z Elbit Systems – dostawcą wielu kluczowych komponentów bwp Redback / Zdjęcie: Hanwha Defense

Redback został zintegrowany z aktywnym systemem ochrony pojazdu (ASOP) Iron Fist. Integracji systemu ochrony z pojazdem dokonano pod koniec ubiegłego roku. Prace przeprowadzono w Izraelu a odpowiadał za nie Elbit Systems.

Drugim izraelskim systemem zintegrowanym z pojazdem jest najnowsza odmiana ppk Spike LR2, również produkcji Elbit Systems. Także w tym przypadku prace i testy przeprowadzono w Izraelu. Objęły one wystrzelenie kilku pocisków na początku lutego br. Pojazd otrzymał zdwojoną wyrzutnię ppk chowaną pod pancerzem wieży.

Bwp Redback jest oferowany w Australii przez grupę Team Redback, w skład której wchodzą; Elbit Systems, Electro Optic Systems (EOS), ECLIPS, Milspec, Bisalloy, Soucy, Marand i CBG Systems. Pojazd ten rywalizuje w australijskim programie z KF41 Lynx oferowanym przez Rheinmetall. W lutym obydwu oferentów dostarczyło do Australii po trzy pojazdy przeznaczone do testów. W ich trakcie zweryfikowane zostaną charakterystyki proponowanych bwp. Zwycięzca rywalizacji może liczyć na zamówienie 467 pojazdów, w tym 450 w wariancie bwp (Hanwha Redback w Australii, 2021-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.