Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa wersja Hondy Jet

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 27 maja 2021

Podczas wirtualnej ceremonii, zorganizowanej wczoraj, 26 maja 2021, spółka Honda Aircraft Spółka Honda Aircraft ujawniła nową wersję swojego bardzo lekkiego odrzutowca o nazwie Honda Jet Elite S. Będzie on dostępny od czerwca br. w cenie 5,4 mln USD w wersji podstawowej. Wprowadzona na rynek w 2018 Elite w wersji podstawowej kosztuje 5,25 mln USD (Pierwsza HondaJet Elite przekazana, 2018-08-10).

Unikatowe malowanie prototypu Hondy Jet Elite S odzwierciedla ciągłe zaangażowanie japońskiego przedsiębiorstwa w badania i rozwój nowoczesnych technologii oraz przesuwanie granic lotnictwa biznesowego / Zdjęcie: Honda Aircraft

Elite S ma maksymalną masę startową zwiększoną o 91 kg, w porównaniu z protoplastą, co pozwala na zabranie dodatkowego pasażera lub wydłużenie zasięgu o 222 km (z jednym pilotem i 5 podróżnymi). Oprócz tego wprowadzono nowe funkcje awioniki Garmin G3000 i dodano trzecią radiostację do łączności. Funkcja Data Comm umożliwia zastąpienie tradycyjnych poleceń głosowych wiadomościami tekstowymi podczas uzyskiwania zgody na odlot i korzystania z usług podczas przelotu nad terenem Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Natomiast lotniczy system adresowania i przekazywania wiadomości (ACARS) umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych pomiędzy pilotem a kontrolą ruchu lotniczego o stanie (etapie) lotu, ilości paliwa, miejscu startu i miejscu docelowym i informacji o pogodzie, dzięki czemu można aktualizować warunki pogodowe i ocenić ewentualne zmiany w planie lotu.

Kolejną nowością jest układ wspomagania sterowania kołem podwozia przedniego, który zmniejsza obciążenie podczas lądowania i zwiększa bezpieczeństwo w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jego nowa logika wykrywa prędkość odchylania i wspomaga działania pilota w celu zwiększenia stateczności kierunkowej i utrzymania samolotu w osi pasa podczas dobiegu.

Nowy model ma być dostępny w trzech wersjach malowania: Gunmetal, Luxe Gold i Deep Sea Blue (Nowa wytwórnia Hondy, 2021-01-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.