Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A jednak również Vikingi

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 października 2009

Wczoraj szwedzki BAE Systems Hägglunds podpisał z brytyjskim ministerstwem obrony umowę o dostawach 24 zmodernizowanych BvS 10 Viking Mk II. To kolejne zamówienie, realizowane równolegle z zakupem singapurskich Warthogów.

Najnowsza wersja Vikinga. Pojazd jest lepiej chroniony przed wybuchami min i ostrzałem broni strzeleckiej, niż poprzednie modele BvS 10 / Zdjęcie: BAE Systems

Najnowsza odmiana Vikinga (nieco większa i lepiej opancerzona), konkurowała z singapurskim Bronco - późniejszym Warthogiem - jednak przegrała (zobacz: Bronco potwierdzone, Prezentacja Warthoga).

Mimo tego brytyjskie ministerstwo obrony kontynuowało również zamówienia na szwedzkie wszędołazy. W lutym bieżącego roku zawarto umowę o zakupie 9 BvS 10 ze wzmocnionym opancerzeniem (zobacz: Następne zamówienie na Vikingi). Można było jednak przypuszczać, że chodzi o uzupełnienie wozów zniszczonych lub uszkodzonych.

Wczorajsze zamówienie na 24 Vikingi Mk II o wartości 24 mln GBP nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o zupełnie nową, równoległą transzę dostaw. Pojazdy mają trafić do wojsk lądowych na początku 2010, by zostać wysłane do Afganistanu wiosną. Zastąpią tam inne, starsze wersje szwedzkich, przegubowych transporterów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.