Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AUSA 2021: Ulepszona wieża Samson

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 października 2021

Rafael podczas AUSA 2021 prezentuje najnowszą wersję systemu wieżowego Samson dla opancerzonych pojazdów gąsienicowych i kołowych.

 Samson zintegrowany z ASOP Trophy / Ilustracja: Rafael

Główne uzbrojenie modułu stanowi 30-mm lub 40-mm armata automatyczna, która może strzelać amunicją programowalną. Uzupełnia ją sprzężony 7,62-mm km. Drugim kluczowym elementem uzbrojenia jest zdwojona wyrzutnia ppk Spike LR1 /LR2, co umożliwia zwalczanie ciężko opancerzonych celów. Wyrzutnia wysuwana jest ponad strop wieży tylko na czas strzelania co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pojazdu. Całość jest zintegrowana z systemem kierowania ogniem. Sensory wieży umożliwiają również detekcję strzałów, co pozwala na szybką odpowiedź i neutralizację zagrożenia (EMAV-MCA z wieżą Samson MCWS, 2021-10-07).

Z wieżą zintegrowano też system ochrony aktywnej Trophy. Służy on do niszczenia zagrożeń w postaci ppk, granatów z ręcznej broni przeciwpancernej i innych efektorów z głowicą kumulacyjną (Trophy dla Challengerów 3, 2021-06-25). Opancerzenie wieży zapewnia ochronę balistyczną na poziomie 2 lub wyższym według normy STANAG 4569. Dodatkowo cały zapas amunicji przechowywany jest pod pancerzem pojazdu co dodatkowo zwiększa przeżywalność i sprawność całego systemu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.