Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Frontier wybrały SHM

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 18 października 2021

Frontier Airlines stały się najnowszym operatorem z Ameryki Północnej, który wybrał usługę Skywise Health Monitoring (SHM, monitorowanie stanu płatowca) dla swoich Airbusów. Pięcioletni kontrakt obejmie 111 samolotów rodziny A320 (A320ceo, A320neo i A321ceo, Frontier wybrały silniki PW1100G , 2021-01-27, Pierwszy A320neo dla Frontier, 2016-10-20).

SHM oszczędza czas linii lotniczych i zmniejsza koszty nieplanowanej obsługi technicznej samolotów / Zdjęcie: Airbus

SHM przekazuje w czasie rzeczywistym za pomocą łącza ACARS (systemu łączności ze statkami powietrznymi w oparciu o wiadomości i potwierdzenia odbioru) informacje diagnostyczne o samolocie do systemu informacyjnego linii lotniczej. SHM zestawia i centralizuje alarmy, wskazania przyrządów pokładowych, wiadomości obsługowe, itp., określa ich priorytet, koreluje wszelkie uszkodzenia z odpowiednimi procedurami wykrywania i rozwiązywania problemów, pokazuje ich wpływ na działanie samolotu, przechowuje historię obsługi technicznej systemu (z książki płatowca i systemu informacji obsługi technicznej zebranych przez Skywise Core i przechowywanych w bazie danych), umożliwiając skuteczne śledzenie alarmów.

SHM wspiera centra kontrolowania obsługi technicznej, działy obsługi liniowej i działy techniczne linii lotniczych w procesie identyfikowania, ustalania priorytetów, analizowania i zajmowania się zdarzeniami w trakcie eksploatacji, umożliwiając szybsze podejmowanie decyzji i przygotowanie optymalnego rozwiązania zapewniającego wylot samolotu na czas i minimalizującego ryzyko pozostania samolotu na ziemi.

SHM oszczędza czas linii lotniczych i zmniejsza koszty nieplanowanej obsługi technicznej, zapewnia odbieranie wszystkich informacji od użytkownika, a także jest gotowy do połączenia z nowym pokładowym routerem danych operacji lotniczych i obsługi technicznej (FOMAX), który może przechwytywać w czasie rzeczywistym ponad 20 tys. Parametrów. SHM umożliwia kompleksowe zarządzanie / naprawianie nieplanowanych zdarzeń, na przykład poprzez przewidywanie dostępności narzędzi i części w lokalizacji położonej najbliżej samolotu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.