Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Systemy samoobrony dla niemieckich NH90

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 stycznia 2022

Hensoldt dostarczy systemy samoobrony AMPS (Airborne Missile Protection System) dla 82 śmigłowców NH90 TTH Bundeswehry.

Śmigłowce NH90 TTH Bundeswehry zostaną wyposażone w system AMPS-MLR z układem ostrzegania przed opromieniowaniem radarem Kalaetron / Zdjęcie: Bundeswehr

Doposażenie niemieckich śmigłowców w systemy samoobrony wpisuje się w założenia projektu THOR (TTH Operational Revision Programme). Wybrany system w wersji AMPS-MLR wyróżnia się zintegrowanym układem ostrzegania przed opromieniowaniem wiązką radiolokacyjną – Kalaetron. Ponadto AMPS-MLR zawiera układ ostrzegania przed pociskami rakietowymi MILS Block 2, układ ostrzegania przed opromieniowaniem wiązką lasera ALTAS-2QB i wyrzutniki flar i dipoli. System jest modułowy,, co umożliwia jego rozbudowę o kolejne komponenty.

AMPS został wskazany przez BAAINBw (Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) i Airbusa jako najbardziej przyszłościowy wśród porównywanych ofert. Wyboru dokonano po testach przeprowadzonych z użyciem śmigłowca CH-53 w czerwcu 2020.

W pierwszej kolejności wojsko przeprowadzi zintegrowanie AMPS z NH90, a wyposażanie w niego śmigłowców seryjnych ma rozpocząć się w 2025 (Porozumienie w sprawie NGRC, 2020-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.