Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie w sprawie NGRC

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 20 listopada 2020

Wczoraj, 19 listopada, Francja, Grecja, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy ogłosiły rozpoczęcie międzynarodowego projektu dotyczącego opracowania nowej generacji średnich wojskowych śmigłowców transportowych (ang. Next Generation Rotorcraft Capability). List intencyjny w tej sprawie sygnowali wirtualnie ministrowie obrony w/w krajów.

Nowy śmigłowiec średni, opracowany w ramach NGRC, ma zastąpić m.in. AW101 / Zdjęcie: MO Danii

Inwestując w nasze zasoby i realizując nasze inicjatywy rozwojowe w ramach wielonarodowych projektów, zapewniamy, że członkowie Sojuszu są wyposażeni w najlepsze dostępne zdolności, co pomaga utrzymać przewagę technologiczną NATO – podkreślił zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoană.

W nadchodzących latach eksperci ze wszystkich pięciu krajów opracują program działania, zaczynając od zdefiniowania wymagań i wieloetapowego planu współpracy. Plany zakładają, że podpisanie memorandum o porozumieniu i rozpoczęcie fazy koncepcyjnej nastąpi po 2022.

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie następców używanych obecnie śmigłowców, m.in. Puma/Caracal, NH90 i AW101, które osiągną koniec trwałości użytkowej w l. 2035-2040 i później. Nowa konstrukcja ma być zaprojektowana z zastosowaniem najnowszych technologii, metod produkcji, a także koncepcji operacyjnych. Śmigłowce opracowane w ramach NGRC mają być przeznaczone do wsparcia operacji specjalnych, transportu ładunków i żołnierzy, ewakuacji medycznej, poszukiwań i ratownictwa oraz zwalczania okrętów podwodnych (Kontrakt na NH90 TFRA Standard 2, 2020-10-12, AW101 w służbie Luftforsvaret , 2020-09-01, Dalsze próby tankowania H225M , 2020-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.