Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Paryż zamówi Rafale i NH90

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 października 2020

Jak poinformowała wczoraj, 6 października, podczas posiedzenia parlamentarnej komisji obrony minister obrony Francji Florence Parly, rząd w Paryżu zamówi do końca bieżącego roku 12 dodatkowych wielozadaniowych samolotów bojowych Dassault Rafale, które zastąpią samoloty z zapasów Armée de l'Air et de l'Espace  (wojsk lotniczych i kosmicznych Francji), jakie mają być dostarczone Grecji.

Minister Florence Parly potwierdziła też, że zamierza dotrzymać zobowiązania zakładającego, że do 2025 w służbie sił zbrojnych znajdzie się łącznie 129 samolotów wielozadaniowych Rafale / Zdjęcie: MO Francji

Umowa z Grecją w sprawie sprzedaży 12 w/w i 6 nowo wyprodukowanych samolotów ma zostać podpisana do końca tego roku. Według francuskich mediów Ateny zapłacą 1,7 mld euro za samoloty i 300 mln euro za ich uzbrojenie, które dostarczy koncern MBDA (Grecja potwierdza chęć zakupu Rafale, 2020-09-14).

Ponadto minister Parly potwierdziła, że zamierza dotrzymać zobowiązania zakładającego, że do 2025 w służbie Armée de l'Air et de l'Espace i lotnictwa Marine Nationale (marynarki wojennej) znajdzie się 129 Rafale B/C/M. To doskonała wiadomość dla koncernu Dassault, który obawiał się przerwania produkcji Rafale w 2024, po wytworzeniu 6 nowych samolotów zamówionych przez Ateny. Obecnie producent ma kontrakt na dostawę 28 Rafale dla rodzimych sił zbrojnych w l. 2022-2024, a nowe zamówienia na 18 nowych samolotów (12 dla Francji i 6 dla Grecji) pozwolą na kontynuowanie ich produkcji do 2025, kiedy spodziewane jest zamówienie przez Paryż kolejnych 40 Rafale (Wspólne próby zasobnika Talios, 2020-10-01).

Florence Parly ujawniła również, że kierowany przez nią resort 29 września zamówił 10 dziesięć dodatkowych śmigłowców NH90 Caïman przeznaczonych dla 4e Régiment d'Hélicoptères des Forces Spéciales (RHFS, pułku śmigłowców wojsk specjalnych) Armée de Terre (wojsk lądowych). Mają one zostać dostarczone w 2025 i 2026, partiami liczącymi po 5 wiropłatów.

Do tej pory konsorcjum NH Industries dostarczyło lotnictwu Marine Nationale 24 z 27 zamówionych NH90, a Armée de Terre odebrały 45 Caïmanów z zamówionych 74 (Polowa naprawa NH90, 2019-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.