Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy element Boxera z WFEL

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 września 2022

Brytyjskie zakłady WFEL w Stockport osiągnęły kolejny kamień milowy we wdrażaniu produkcji kołowych transporterów opancerzonych Boxer. Zakończyły budowę pierwszego elementu kadłuba transportera, tzw. Drive Module. Został on już pomalowany i pokryty wykładziną przeciwodłamkową. Ma też zamontowaną przegrodę oddzielającą przedział napędowy od przedziału bojowego. Kadłub będzie prezentowany podczas wystawy DVD Exhibition w Billbrook Proving Ground w dniach 21-22 września.

Produkcją transporterów Boxer dla brytyjskich wojsk lądowych będą się po równo zajmować zakłady WFEL w Stockport i zakłady RBSL w Telford / Zdjęcie: WFEL

Drive Module transportera Boxer jest wspólny dla wszystkich wersji i wariantów tych pojazdów. Mieści on jednostkę napędową, zawieszenie, układ przeniesienia napędu, układ paliwowy, instalacje elektryczne i stanowisko kierowcy. Wkrótce zbudowany moduł zostanie skierowany do drugiej fazy produkcyjnej związanej z montażem i integracją podzespołów.

W Stockport trwa już produkcja kolejnych modułów kadłuba Boxerów. Po zakończeniu prac malarskich będą dostępne do kolejnego etapu produkcji przed końcem września. Wdrażanie produkcji transporterów na terenie Wielkiej Brytanii jest możliwe dzięki zrealizowanemu w ciągu ostatnich 2 lat transferowi technologii we współpracy z KMW.

Transportery będą produkowane dla British Army na terenie Wielkiej Brytanii, a ich produkcja będzie po równo zlecana między WFEL i RBSL. Oba podmioty będą odpowiadać za produkcję, montaż, integrację i testy kompletnych pojazdów w zakładach w Stockport i Telford (Brytyjczycy zamówili dodatkowe Boxery, 2022-04-12).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.