Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

126 F-16 jako cele powietrzne

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 marca 2010

Boeing uzyskał wart 69,7 mln USD kontrakt na przebudowę 126 myśliwców F-16 na bezpilotowe cele powietrzne QF-16.

Na bezpilotowe cele (FSAT, Full Scale Aerial Target) przebudowywane będą najstarsze myśliwce F-16 z zasobów US Air Force, przechowywanych obecnie w bazie Davis-Monthan (Davis-Monthan w wysokiej rozdzielczości). Samoloty posłużą do testów uzbrojenia i wypracowywania nowych metod walki powietrznej. Do tej pory do tego celu służyły odpowiednio przebudowane myśliwce F-4 Phantom II z czasów wojny wietnamskiej - QF-4 (Bezpilotowy Phantom wystrzelił pocisk antyradiolokacyjny), jednak przestały one spełniać wymagania USAF.

Prace nad przebudową przestarzałych myśliwców F-16 (Block 15 i 25) na cele powietrzne będą realizowane w zakładach w St. Louis, a ostateczny montaż i próby w Cecil Field koło Jacksonville. Partnerem Boeing Aircraft Sustainment & Maintenace w programie jest oddział BAE Systems z Johnson City. QF-16 będą dostarczane do 691st Armament Systems Squadron. Dostawy mają rozpocząć się w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.