Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Marshall ze zleceniem na systemy C2 dla Szwecji

Przemysł zbrojeniowy, Infrastruktura, 22 maja 2024

Spółka Marshall podpisała kontrakt z Försvarets materielverk (FMV, Agencją ds. zamówień obronnych Szwecji) umowę w sprawie zaprojektowania i budowy infrastruktury na rzecz szwedzkich sił zbrojnych. Ma ona objąć szeroką gamę schronów dowodzenia i kierowania (C2), modułowych przestrzeni roboczych i wyposażenia pomocniczego. Kontrakt ma wartość ponad 100 mln GBP (ok. 500 mln PLN) i powinien zostać zrealizowany w ciągu 4 lat z opcją wydłużenia o kolejne 3.

W ramach umowy Marshall może dostarczyć szwedzkiej armii do 500 schronów kontenerowych / Ilustracja: Marshall

Transakcja wpisuje się w zmiany w szwedzkiej armii spowodowane przystąpieniem Szwecji do NATO. Sztokholm zapoczątkował szybki program cyfrowej modernizacji sektora obronnego, ukierunkowany na zwiększenie gotowości zawodowego komponentu sił zbrojnych, jak też rezerw. Powinno się to przyczynić do zwiększenia odporności operacyjnej i przeżywalności wojsk w działaniach w terenie otwartym, przybrzeżnym i miejskim.

Marshall w ramach umowy dostarczy Szwedom do 500 schronów, systemy obrony powietrznej, urządzenia pomocnicze (zasilające, skrzynki akumulatorowe, przyczepy masztowe). Przedsiębiorstwo dostosuje kontenery 20-stopowe do 16 wariantów schronów. Każdy z nich ma mieć unikalną konfigurację sprzętu, modułów i specyfikacji do konkretnych zadań, w tym dowodzenie, łączność, obsługa masztów, wsparcie techniczne i obsługa sieci. Dodatkowo większość wariantów będzie wyposażona w systemy filtracji HVAC i CBRN, a jeden wariant obejmie także ochronę balistyczną.

Oprócz produkcji i dostawy schronów i urządzeń pomocniczych, w ramach kontraktu została ujęta również dostawa części i bieżące wsparcie techniczne przez okres do 10 lat (Marshall opracuje DOMS, 2024-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.