Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Protectory dla chorwackich Patrii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 lipca 2010

Norweski Kongsberg poinformował o podpisaniu umowy na dostawy zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia typu Protector dla chorwackich transporterów AMV 8x8.

Rodzina zsmu Protector przeznaczona jest dla całej gamy uzbrojenia, od karabinów kalibru 7,62 mm, przez granatniki automatyczne kalibru 40 mm po wkm-y. System został wybrany przez kilkanaście armii świata, w tym amerykańską / Zdjęcie: Kongsberg

Kontrakt podpisali przedstawiciele Kongsberga i chorwackiej Đuro Đaković Specijalna Vozila (DDSV), która montuje zamówione przez Zagrzeb transportery Patria AMV 8x8. Do tej pory Chorwaci zamówili 126 wozów bazowych (zobacz: Dodatkowy AMW dla Chorwacji), ale bez uzbrojenia.

Początkowo preferowano systemy z Izraela, jednak po fiasku zimowych prób systemów Elbitu w sąsiedniej Słowenii, zwrócono uwagę na sprawdzone, norweskie Protectory M151. Ostatecznie produkty Kongsberga otrzymają transportery obu krajów (zobacz: Słowenia kupuje Protectora).

Szczegóły umowy z Chorwatami nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że wartość porozumienia to 115 mln NOK, czyli ok. 18 mln USD. Biorąc pod uwagę dotychczasowe kontrakty z USA, gdzie wartość jednostkowa norweskiego zsmu wynosi ok. 200 tys. USD, można szacować, że DDSV zakupi 60-90 egz. zestawów, co odpowiadałoby pierwotnemu zapotrzebowaniu na pojazdy uzbrojone w broń maszynową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.