Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjskie Typhoony mogą latać

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 września 2010

Brytyjskie wojska lotnicze (RAF) wycofały zakaz lotów myśliwców Eurofighter Typhoon. Od 15 września wykonano przeglądy wszystkich foteli katapultowych.

Zakaz lotów brytyjskich Typhoonów wprowadzono 15 września (RAF także uziemia Typhoony, 2010-09-18) w efekcie analizy przyczyn sierpniowej katastrofy hiszpańskiego samolotu tego typu (Śmierć saudyjskiego pilota Eurofightera, 2010-08-24). Równocześnie rozpoczęto przegląd foteli katapultowych Martin-Baker Mk16A i wprowadzono w nich niezbędne zmiany (dowództwo RAF nie poinformowało o zakresie tych zmian). Prace prowadziły odpowiadające za eksploatację brytyjskich Typhoonów przedsiębiorstwa Qinetiq, BAE Systems i Martin-Baker. Po zakończeniu procedury myśliwce mogą wrócić do lotów i wypełniać zadania bojowe.

Loty na Typhoonach wstrzymała także Luftwaffe (Wstrzymane loty niemieckich Typhoonów, 2010-09-17). Na razie nic nie wiadomo o zniesieniu tego zakazu. Typhoony w uzbrojeniu mają też wojska lotnicze Arabii Saudyjskiej, Austrii, Hiszpanii i Włoch. Żaden z tych krajów nie zdecydował się - według dostępnych informacji - na zawieszenie lotów myśliwców Eurofightera.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.