Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Artyleria dla LCS

Marynarka wojenna, 22 stycznia 2011

BAE Systems wyposaży 20 nowych amerykańskich okrętów klasy Littorial Combat Ship w główne systemy artyleryjskie. Fregaty otrzymają działa Mk 110 kalibru 57 mm.

Mk 110 będą podstawowymi systemami artyleryjskimi na pokładach okrętów LCS. Dzięki nowoczesnej amunicji mają mieć zdolność rażenia wszystkich typów celów na dystansach do 15 km

Działo jest rozwinięciem doskonale znanego działa morskiego Bofors Mk3. Zostało już zastosowane na znajdujących się w służbie USS Freedom i USS Independence oraz na kolejnych dwóch, budowanych obecnie okrętach klasy LSC. Wraz z zamówieniem kolejnych 20 jednostek (zobacz: Dwaj zwycięzcy), wzrósł portfel zamówień producenta dział morskich.

Dodatkowo BAE System dostarczy cyfrowe systemy kierowania ogniem, umożliwiające oddawanie celnych salw amunicją Mk 295 na dystansie do prawie 15 km, przy szybkostrzelności do 220 strzałów na minutę.

Pociski mogą być programowane w 6 różnych trybach. Zapalniki powodują detonację ładunku na zadanym dystansie, zwalczając cele na morzu, ladzie oraz w powietrzu. Działo posadowione na zawieszeniu elektro-hydralicznym, przy czym cały system zajmuje mniej miejsca, niż stary model.

Amunicja Mk 295 została wyposażona w 6- trybowe programowalne zapalniki. Zastosowany materiał wybuchowy, PBX, pozwala razić odłamkami nawet szybko poruszające się cele powietrzne / Zdjęcia: BAE Systems

System wymaga minimalnej obsługi. Jest również, zgodnie z zapewnieniem producenta, niezawodny. Drobne naprawy mogą być wykonywane na pełnym morzu. Broń będzie produkowana w zakładach w Louisville, Minneapolis oraz w szwedzkim mieście Karlskoga.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.