Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niedaleko Władywostoku rozbił się Su-27SM

Lotnictwo wojskowe, 06 kwietnia 2011

W Kraju Nadmorskim FR rozbił się myśliwiec Su-27SM. Pilot katapultował się - przeżył nie odnosząc poważniejszych obrażeń.

Do wypadku doszło dziś ok. 17:20 czasu lokalnego (8:20 GMT) w Rejonie Nadieżdińskim Kraju Nadmorskiego. Su-27SM wykonywał rutynowy lot treningowy. Pilot utracił nad nim kontrolę podczas podejścia do lądowania na lotnisku Centralnaja Ugłowaja pod Artiomem. Otrzymał wówczas rozkaz opuszczenia kabiny od dowódcy lotów. Udało mu się katapultować tuż przed uderzeniem samolotu w ziemię.

Pilot, mjr Koroliow przeżył bez poważniejszych obrażeń, a samolot został całkowicie rozbity. Jego wrak spalił ok. 30 metrów od domów wioski Sołowiej Kliucz. Szczęśliwie na ziemi nie odnotowano istotnych strat.

Według wstępnych ustaleń, powodem problemów była awaria systemu sterowania. Według innej wersji, doszło do awarii zespołu napędowego. Dowództwo WWS FR wstrzymało czasowo loty Su-27SM.

Rozbity samolot to Su-27SM (seryjnyj modernirizowannyj) - zmodernizowany myśliwiec Su-27 (4 Su-27SM dla WWS, 2009-09-23). Jego modernizację przeprowadziły KnAAPO w Komsomolsku nad Amurem. Samolot wykonywał lot bez uzbrojenia. Należał do 3. Dowództwa WWS i PWO Dalekowschodniego okręgu wojskowego.

To już trzeci wypadek Su-27 w Kraju Nadmorskim w ciągu ostatnich 3 lat. W 2008 samolot tego typu rozbił się w rejonie lotniska Wosdwiżienka pod Ussuryjskiem. Jeden z jego pilotów zginął. Poprzedni wypadek Su-27 na tym lotnisku miał miejsce w 2010. Rozbił się wówczas samolot dwumiejscowy (Rozbił się Su-27UB, 2010-09-20), wykonujący lot testowy po remoncie w Ussuryjskich zakładach remontowych. Do wypadku doszło tuż po starcie, ok. 500 od pasa startowego. Obaj piloci katapultowali się i przeżyli.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.