Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sąd uwzględnił odwołanie Eurocoptera

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 04 lutego 2008

Sąd Okręgowy w Warszawie, który rozpatrywał odwołania Ministerstwa Zdrowia i Eurocoptera wobec decyzji arbitrów UZP, orzekł że przetarg na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest ważny. Wyrok jest prawomocny.

We wniosku o unieważnienie przetargu włosko-brytyjska AgustaWestland wskazywała m.in., że wybrany przez komisję konkursową śmigłowiec EC135 nie spełniał wymagań zamówienia (pułapu i kategorii symulatora lotu), a mimo to nie został odrzucony. Eurocopter oferował spełnienie wymagań dopiero w ramach dostaw. Wcześniej z podobnego powodu została odrzucona oferta AgustaWestland, która też oferowała późniejsze spełnienie kwestionowanych wymagań.

Sąd uwzględnił odwołanie Eurocoptera, a odrzucił równoległe odwołanie MZ. Według Sądu, AgustaWestland, składając odwołanie od wyniku do arbitrażu przy Urzędzie Zamówień Publicznych, działała niezgodnie ze swoim interesem prawnym, czyli dążeniem do uzyskania zamówienia, a nie unieważnienia przetargu. W ten sposób zgodził się z interpretacją pełnomocniczki Eurocoptera. Na wcześniejszych rozprawach Sąd Okręgowy odrzucił inne zarzuty AgustaWestland, między innymi dotyczące faworyzowania produktu Eurocoptera sposobem punktowania parametrów technicznych (Decyzja w sprawie LPR odroczona, Przetarg na śmigłowce dla LPR nadal unieważniony).

Wyrok jest prawomocny, co oznacza, że MZ może podpisać kontrakt z Eurocopterem na dostawy śmigłowców. Kontrakt ma być jeszcze skontrolowany przez Urząd Zamówień Publicznych.

Prokuratura warszawska prowadzi obecnie postępowanie w sprawie sfałszowania dokumentów i przekroczenia uprawnień przez urzędników MZ. Jego wynik nie będzie miał wpływu na możliwość podpisania przez MZ kontraktu z Eurocopterem i jego realizację.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.