Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drastyczne spowolnienie dostaw F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lutego 2012

Ze względu na cięcia budżetowe Pentagon zamówi w latach 2013-2017 o 179 mniej myśliwców F-35, w stosunku do pierwotnych planów. W efekcie ich produkcja będzie spadać.

Ograniczenie zakupów Lighningów II stanowi poważny problem dla Lockheed Martina, którego obroty - w stosunku do prognoz - zmniejszą się średnio o 3 mld USD w ciągu każdego z najbliższych 5 lat / Zdjęcie: Lockhed Martin

W projekcie budżetu amerykańskiego resortu obrony na przyszły rok (zobacz: Ograniczenie wydatków Pentagonu), zawarto plan zmniejszenie liczby kupowanych myśliwców Lockheed Martin F-35, w latach 2013-2017, o 179 egz. Ma to pozwolić na zaoszczędzenie 15 mld USD. Jednocześnie Pentagon przeznaczył dodatkowe środki na przyspieszenie finalnej fazy testów nowej konstrukcji.

W ubiegłym roku producent dostarczył 35 myśliwców, w tym 10 w wersji C (pokładowych, dla lotnictwa US Navy) oraz 25 klasycznych (wersja A) dla USAF. W ramach realizowanego obecnie budżetu na bieżący rok, liczbę tę zmniejszono do 31 egz. (13+18). Natomiast w 2013 Lockheed Martin przekaże jedynie 29 samolotów (10+19).

Na ten ostatni cel amerykański resort obrony przeznaczył 6,15 mld USD, co oznacza, że cena jednostkowa pokładowego F-35C wyniesie 258,3 mln USD, zaś klasycznego F-35A - 187,6 mln USD. Tak wysokie koszty wynikają w dużej mierze ze wstępnego etapu produkcji oraz zmniejszenia zamówień.

Jednocześnie przedstawiciele Pentagonu zapewnili, że w mocy pozostaje plan docelowego zakupu 2443 Lightningów II. Całkowity koszt programu, który będzie trwał jeszcze przez kolejne dwie dekady, niezmiennie szacowany jest na 382 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.