Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przyspieszenie malezyjskiego przetargu?

Lotnictwo wojskowe, 18 kwietnia 2012

Według malezyjskiej, anglojęzycznej gazety The Star, ministerstwo obrony analizuje oferty producentów, ubiegających się o sprzedaż 18 myśliwców.

Jeden z 18 myśliwców MiG-29N/NUB, które zostały wycofane w 2010 ze względów oszczędnościowych. Uznano, że reprezentują one najmniejszy potencjał, w porównaniu z pozostawionymi w służbie F/A-18D i Su-30 MKM / Zdjęcie: USAF

16 malezyjskich MiG-ów zostało wycofanych ze służby w 2010, w okresie kryzysu. Zaoszczędzone na ich eksploatacji 75 mln USD rocznie miało zostać przeznaczone na użytkowanie pozostałych samolotów wojsk lotniczych, Tentera Udara Diraja Malaysia (TUDM).

Już w 2009 zapowiedziano rozpisanie przetargu na 18 nowych myśliwców (zobacz: Przetarg myśliwski w Malezji). Po kilku miesiącach minister obrony poinformował jednak o opóźnieniu jego rozpoczęcia przynajmniej o 5 lat (zobacz: Malezja opóźni przetarg).

Ostatnie doniesienia The Star wskazują jednak, że resort obrony pracuje nad oceną wstępnych ofert. Nie ujawniono, jakich producentów. Można jednak przypuszczać, że chodzi prawdopodobnie amerykańskie F-16 i F/A-18, francuskie Rafale, szwedzkie Gripeny, oferowane przez Brytyjczyków Eurofightery Typhoony oraz rosyjskie Su-30MKM.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.