Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyspieszenie malezyjskiego przetargu?

Lotnictwo wojskowe, 18 kwietnia 2012

Według malezyjskiej, anglojęzycznej gazety The Star, ministerstwo obrony analizuje oferty producentów, ubiegających się o sprzedaż 18 myśliwców.

Jeden z 18 myśliwców MiG-29N/NUB, które zostały wycofane w 2010 ze względów oszczędnościowych. Uznano, że reprezentują one najmniejszy potencjał, w porównaniu z pozostawionymi w służbie F/A-18D i Su-30 MKM / Zdjęcie: USAF

16 malezyjskich MiG-ów zostało wycofanych ze służby w 2010, w okresie kryzysu. Zaoszczędzone na ich eksploatacji 75 mln USD rocznie miało zostać przeznaczone na użytkowanie pozostałych samolotów wojsk lotniczych, Tentera Udara Diraja Malaysia (TUDM).

Już w 2009 zapowiedziano rozpisanie przetargu na 18 nowych myśliwców (zobacz: Przetarg myśliwski w Malezji). Po kilku miesiącach minister obrony poinformował jednak o opóźnieniu jego rozpoczęcia przynajmniej o 5 lat (zobacz: Malezja opóźni przetarg).

Ostatnie doniesienia The Star wskazują jednak, że resort obrony pracuje nad oceną wstępnych ofert. Nie ujawniono, jakich producentów. Można jednak przypuszczać, że chodzi prawdopodobnie amerykańskie F-16 i F/A-18, francuskie Rafale, szwedzkie Gripeny, oferowane przez Brytyjczyków Eurofightery Typhoony oraz rosyjskie Su-30MKM.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.