Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Fokkera 27 w Indonezji

Lotnictwo cywilne, 21 czerwca 2012

Na przedmieścia Dżakarty spadł samolot transportowy Fokker F27. Z 7 osób znajdujących się na jego pokładzie 6 zginęło. Na ziemi zanotowano 3 ofiary śmiertelne.

Do katastrofy doszło dziś po południu, ok. 14:45 czasu lokalnego. Odbywający rutynowy lot treningowy lekki samolot transportowy Fokker F27, który wystartował o 13:10, spadł na kompleks mieszkaniowy Rajawali, niedaleko bazy lotniczej Halim Perdanakusumah. Spłonęło co najmniej 6 domów. Według wstępnych informacji zginęły w nich 3 osoby.

Z 7 osób znajdujących się na pokładzie F27 zginęło 6. Jedną w stanie ciężkim przewieziono do szpitala wojskowego. Dowódcą, a jednocześnie instruktorem, był mjr Hery, drugim pilotem por. Paulus, a uczniem ppor. Syahroni.

Rozbity samolot transportowy Fokker F27-400M Friendship, nr rej. A2708, nr ser. 10546 (zdjęcie: Lutomo Edy Permono), napędzany turbośmigłowymi sinikami Rolls-Royce Dart RDa7, należał do 2. Eskadry transportowej indonezyjskiego lotnictwa wojskowego (TNI AU, Tentara Nasional Indonesia-AU). Wyprodukowano go i oblatano w 1976. TNI AU użytkowały ostatnio 6 samolotów tego typu. W 2014 F27 mają zostać zastąpione przez 9 Airbus Military C295M, w których produkcji uczestniczy PT Dirgantara Indonesia.

W poprzedniej katastrofie indonezyjskiego Fokkera F27 (A2703), 6 kwietnia 2009 w bazie Bandung (Katastrofa Fokkera F27 w Indonezji, 2009-04-06), zginęły 23 osoby. Indonezja jest często trapiona wypadkami lotniczymi (Katastrofa w Indonezji, 2011-10-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.