Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Azerski żołnierz przyszłości

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 czerwca 2012

Azerbejdżan prowadzi rozmowy w sprawie zakupów systemów żołnierza przyszłości. Do 2014 mają trafić do przynajmniej dwóch pododdziałów.

Azerowie zamierzają do 2014 wyposażyć w zestawy żołnierza przyszłości przynajmniej dwie kompanie piechoty zmechanizowanej. Pozwoli to wojsku na przetestowanie zaproponowanych rozwiązań, jak też wprowadzenie modyfikacji, dostosowujących indywidualne systemy walki do lokalnych wymagań / Zdjęcie: MO Azerbejdżanu

Armia Azerbejdżanu zamierza wprowadzić dwuetapowy plan pozyskania indywidualnych systemów walki. W pierwszej kolejności Azerowie zamierzają zakupić za granicą kilkadziesiąt zestawów żołnierza przyszłości. Obecnie, jak donosi Azeri Defence News, trwają negocjacje z kilkoma, nieujawnionymi producentami tego rodzaju sprzętu.

Jednym z branych pod uwagę systemów żołnierza przyszłości dla Azerbejdżanu jest izraelski Dominator IICS (Integrated Infantry Combat Systems) z Elbit Systems / Zdjęcie: Elbit Systems

Azerbejdżan, ze względu na zacieśniającą się współpracę z Izraelem (Tavory dla Azerbejdżanu, 2012-06-20, Produkcja izraelskich bsl w Azerbejdżanie, 2011-03-10), może preferować rozwiązania z tego państwa, jak Dominator oferowany przez Elbit Systems. Z powodów politycznych, związanych z popieraniem Turcji na arenie międzynarodowej i odrzuceniem postanowień senatu francuskiego w sprawie ludobójstwa Ormian, prawdopodobnie nie będzie brany pod uwagę Sagem FELIN (FELIN w służbie, 2010-10-21).

Drugi etap wprowadzania azerskich indywidualnych systemów walki zakłada wytwarzanie zestawów żołnierza przyszłości lub większości jego komponentów w kraju i ma obejmować przygotowanie do produkcji w Azerbejdżanie. Jest za to odpowiedzialne azerskie Ministerstwo Przemysłu Obronnego, podległe mu agencje i zakłady produkcyjne (Azerbejdżan na MSPO, 2010-09-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.