Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

31,4 mld Euro francuskiego budżetu

Strategia i polityka, 03 sierpnia 2012

Rządowy projekt budżetu na 2013 zakłada preliminarz resortu obrony w wysokości 31,4 mld Euro. Oznacza to niewielki spadek w porównaniu z projektem wydatków na bieżący rok.

Jeden z ok. 230 czołgów podstawowych Leclerc, wykorzystywanych operacyjnie przez francuskie wojsk lądowe. Paryż nie zakłada na razie poważnych inwestycji modernizacyjnych związanych z tymi pojazdami, koncentrując się na lżejszych wozach, w tym dostawach transporterów Boxer czy lekkich samochodów patrolowych PVP / Zdjęcie: military-today.com

Tegoroczny preliminarz określono na 31,7 mld Euro (Francuski budżet, 2011-10-01). Przyszłoroczny, po uwzględnieniu inflacji, można więc określić na ok. 2% mniejszy. Kolejne budżety, aż do 2015 mają być zwiększane jedynie o spadek wartości Euro. Wykonanie projektu na 2013 zależy jednak od powodzenia sprzedaży zbędnego majątku sił zbrojnych. Z tego źródła ma pochodzić aż 1,2 mld Euro.

W porównaniu do przedkryzysowych planów z 2008, Paryż już zmniejszył wydatki wojskowe o kilka mld Euro. Według Defense News, powołującej się na szefa sztabu generalnego, Adm. Edouarda Guillauda, tylko w latach 2011-2013 luka między realnymi wydatkami, a pierwotnymi założeniami wyniesie 3,6 mld. Większość z tej sumy została skreślona z wydatków modernizacyjnych.

Mimo tego Francja pozostaje jednym z grona największych i najbogatszych państw UE, którym udało się w zachować poziom wydatków wojskowych, mimo obecnego kryzysu finansów publicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.