Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuski budżet

Strategia i polityka, 01 października 2011

W przyszłym roku budżet francuskiego resortu obrony wyniesie 31,7 mld Euro (43,1 mld USD). To o zaledwie 1,6% więcej niż w 2011.

Kolejne preliminarze muszą uwzględniać budowę fregat typu FREMM. Pierwsza z nich jest już testowana, kolejne dwie są budowane. Łącznie powstanie ich 11. Co roku rozpoczynane są prace przy jednym okręcie. Ostatni wejdzie do służby w 2022 / Zdjęcie: DCNS

Przyszłoroczny francuski budżet wojskowy osiągnie 31,7 mld Euro, czyli o ok. 600 mln więcej niż w 2011. Tak niewielki wzrost w kraju, mającym ambicje mocarstwowe, wynika ze skutków kryzysu gospodarczego. Wymusił on szukanie oszczędności budżetowych i zmniejszanie nakładów na zbrojenia (zobacz: Francuskie spowolnienie, Francuskie cięcia).

Niewielki wzrost zostanie osiągnięty wyłącznie dzięki sprzedaży częstotliwości radiowych i zbędnego majątku. Przedsięwzięcia te powinny przynieść ok. 1,1 mld Euro.

Z pieniędzy, jakimi będzie dysponowało ministerstwo obrony, ok. 10 mld zostanie przeznaczone na zakupy uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Suma ta - mimo, że duża z punktu widzenia innych krajów europejskich - uznawana jest za niewystarczającą. Według raportu komisji finansów senatu, przy obecnie prognozowanym poziomie wydatków, do 2020 zabraknie 36 mld Euro na wykonanie planowanych przedsięwzięć modernizacyjnych sił zbrojnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra