Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Okręty Royal Navy na sprzedaż

Marynarka wojenna, 13 sierpnia 2012

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii wystawiło do sprzedaży dwa niszczyciele rakietowe typu 42, HMS York i HMS Edinburgh. Ograniczenie liczby okrętów to część oszczędności w ramach rządowego strategicznego przeglądu obronnego.

Mimo oferty sprzedaży, HMS York i HMS Edinburgh (na zdjęciu) pozostają nadal w służbie Royal Navy. W 2010 przeprowadzono remont drugiej z wymienionych jednostek, połączony z częściową modernizacją / Zdjęcie: Royal Navy

Ogłoszony w październiku 2010 przez premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona strategiczny przegląd obronny zakłada konieczność redukcji budżetu obronnego, średnio o 4,7 mld GBP rocznie do 2015. Obok niszczycieli przewiduje się również wycofanie wszystkich fregat typu 22 oraz 4 z 17 fregat typu 23. Obok okrętów bojowych redukcji uległa również flota okrętów pomocniczych. We wrześniu ministerstwo obrony zapowiada wystawienie na sprzedaż okrętu zaopatrzeniowego RFA Fort George, który wraz z RFA Bayleaf został już wycofany ze służby (Mniejsza Royal Navy, 2010-12-16).

Pierwszymi ofiarami oszczędności budżetowych był lotniskowiec HMS Ark Royal i myśliwce pokładowe Harrier GR9 (Koniec epoki..., 2010-11-25). Brytyjski program oszczędnościowy zakłada, że w służbie Royal Navy pozostanie od 19 do 23 okrętów bojowych. Na stronie ministerstwa obrony Wielkiej Brytanii znajduje się również oferta sprzedaży samolotów transportowych C-130K Hercules.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.